Як довго і чому голодували українські політики?

Читать на русском

Сьогодні депутат «Самопомочі» Олег Березюк оголосив голодування з вимогою вирішити проблему «сміттєвої блокади» Львова: «Слово і Діло» підготувало огляд найгучніших і рішучих відмов від вживання їжі в українському політикумі.

За останні шість років українські політики досить часто оголошували голодування і висували певні вимоги, однак виконані вони були всього двічі.

Так, в жовтні 2016 року екс-регіонал Володимир Медяник оголосив голодування з вимогою провести низку слідчих дій, зокрема перехресного допиту його і основних свідків у справі про посягання на територіальну цілісність України екс-глави фракції регіоналів Олександра Єфремова. Голодування тривало 19 днів і завершилася виконанням основних вимог Медяника: перехресний допит був проведений.

Однак найгучнішими, найтривалішими і масово підтримуваними в суспільстві були голодування нинішнього нардепа Надії Савченко, на той момент ув‘язненої російської тюрми.

В середині грудня 2014 року вона висунула вимогу визнати себе військовополоненою і протрималася без їжі 151 день, причому російські лікарі змушені були вдатися до ін'єкцій глюкози, але вимоги Савченко влада РФ так і не виконала.

Через п'ять днів після першого і найтривалішого голодування вона оголосила сухе голодування з вимогою випустити її з російської в'язниці: воно тривало 84 дні, і хоча її вимоги залишилися невиконаними, Савченко припинила її 10 березня 2016 року, почавши вживати воду.

Третя голодування Савченко тривало 13 днів (з 6 по 19 квітня 2016 року) і була успішним – в цей період розпочався процес її повернення в Україну.

Під час свого перебування у в'язниці за часів Януковича голодуванням двічі висловлювала протест екс-прем'єр Юлія Тимошенко: так, вона голодувала протягом 19 днів, протестуючи проти побиття під час перевезення з Харківської в'язниці в лікарню.

Ще одним голодуванням, яке закінчилося нічим, стала вимога до парламенту від тодішньої глави Центральної виборчої комісії Жанни Усенко-Чорної провести ротацію членів ЦВК.

Також в жовтні 2013 року, перед початком подій Майдану 15-денним голодуванням протестував проти свого ув'язнення одеський нардеп 7-го скликання, голова партії «Родіна» і відомий «русскомірець» Ігор Марков. Відсидівши чотири місяці у в'язниці за побиття своїми «охоронцями» представників ВО «Свобода», Марков був звільнений в кінці лютого 2014 року і поїхав в Росію, де періодично озвучує основні тези російської пропаганди від імені «комітету порятунку України».

Олег БерезюкНародний депутат України
Березюк запевнив, що не буде ходити на засідання ВРУ під час голодуванняСказано 19 червня 2017 р.Статус обіцянки: Виконано

В далекому 2011 році шляхом 7-денного голодування нинішній лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко вимагав повернути чорнобильцям та іншим пільговикам вкрадені «злочинною владою» гроші, але припинив його до виконання вимог.

Варто торкнутися і ювілейних, чисто символічних голодувань, так би мовити «розвантажувальних днів» депутатів Ігоря Мосійчука та Степана Хмари у День політв'язня в Україні з вимогами припинити «переслідування патріотів режимом Петра Порошенка», які тривали рівно один день.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...