Світовий банк поліпшив прогноз зростання економіки України у 2018 році

Читать на русском
Світовий банк поліпшив прогноз зростання валового внутрішнього продукту України в 2018 році з 3 відсотків до 3,5.

Світовий банк поліпшив прогноз зростання валового внутрішнього продукту України у 2018 році з 3% до 3,5%, а у 2019 році - з 3% до 4% в порівнянні зі своїми оцінками, даними в січні цього року.

Про це відзначається у звіті СБ «Глобальні економічні перспективи «Крихке відновлення», передає «Слово і Діло».

Світовий банк прогнозує зростання економіки України в 2017 роціСвітовий банк (СБ) прогнозує зростання валового внутрішнього продукту України на 2% в 2017 році і на 3% в 2018-2019 роках.

«В Україні зусилля уряду щодо стабілізації, підтримувані міжнародними фінансовими інститутами, і дуже хороший урожай привели до виразного зростання в 2016 році в 2,3% після сукупного падіння на 15,8% в 2014-15 роках в результаті геополітичної напруженості з Росією», - сказано у звіті.

Банк вказує, що поліпшив оцінку зростання української економіки в 2016 році з 1% до 2,3%, зберігши прогноз на поточний рік на рівні 2%.

Світовий банк у звіті вказав, що в цілому валюти країн - сировинних експортерів, до яких він відніс і Україну, зміцнилися, а інфляція відступила. Ціни на сировинні товари стабілізувалися, а довіра зросла, що дозволило пом'якшити монетарну політику, пояснює банк, вказуючи як приклад і Україну.

Україна може піднятися на 10 позицій в рейтингу Doing BusinessУкраїна може істотно піднятися в рейтингу Doing Business у 2018 році, отримавши плюс 10 позицій.

Серед факторів, що стримують зростання в таких країнах, як Україна, Казахстан, Бразилія, Росія, СБ називає погіршення балансів домашніх господарств. Банк також вказав на транспортну блокаду неконтрольованих територій на Донбасі, яка вже привела до слабких даних промислового виробництва.

Раніше Світовий банк розкритикував економіку України. Як заявила, директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен, Києву для зростання економіки необхідно провести пенсійну, земельну, медичну і антикорупційну реформи.

Відзначимо, що міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що Світовий банк підтримав проект пенсійної реформи.

Нагадаємо, раніше Світовий банк надав Україні кредит на підтримку експорту.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: