Що переконало Захід змінити своє ставлення до війни на Донбасі та чи виправдала себе місія ОБСЄ

Читать на русском
Ілля Заводовськийполітолог - міжнародник

Ідеальним варіантом була б присутність на Донбасі місії під мандатом Ради безпеки ООН. Але це нереально, адже РФ є постійним членом РБ ООН і заблокує позитивне вирішення цього питання. Тим часом присутність ОБСЄ в регіоні, попри всі недоліки, є фактором стримування агресії Кремля.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів експерт-міжнародник Ілля Заводовський, оцінюючи заяву Павла Клімкіна простримування РФ на Донбасі завдяки ОБСЄ.

«ОБСЄ – авторитетна міжнародна організація, друга у світі після ООН, яка займається безпековими питаннями. Так, мали місце події з підривом авто місії, зґвалтування співробітниці ОБСЄ, і багато чого ми ще не знаємо. Але попри все ОБСЄ все-таки агресію РФ стримує. В ОРДЛО є сотні козачих полків, бандугруповань, не всі вони є навіть під протекцією Росії. Наші регулярні війська чи поліція не в змозі їх стримати», - підкреслив експерт.

На його переконання, насамперед досягнення ОБСЄ помітні у напрямку зменшення кількості й фіксації обстрілів і документування самого факту присутності РФ на Донбасі.

Миротворча місія ООН на Донбасі стає необхідною — ГеращенкоДепутат Ірина Геращенко зазначила, що підрив автомобіля ОБСЄ є актом залякування представників місії з метою зупинити її роботу.

«Повернімось на три роки назад. Тоді навіть представники ЄС дискутували – громадянська у нас на Донбасі війна чи ні, є там РФ чи немає. Вони не були впевнені, що це взагалі війна. Сьогодні ж завдяки ОБСЄ, у тому числі – протоколам місії, які фіксували присутність російської техніки і переміщення військ РФ, дискусій з цього питання вже немає. Тому місія себе виправдала», - міркує Заводовський.

Експерт уточнив, що проблема зараз полягає в тому, що члени місії не впевнені у власній безпеці.

«Члени місії не мають права носити нарізну зброю для оборони. Тому виникають конфліктні ситуації. Ситуація з підривом машини організації – вже не перша. У Хорватії були подібні інциденти. Тож найбільший мінус у цьому. Проте це аж ніяк не зменшує ваги присутності ОБСЄ на Донбасі», - проаналізував Ілля Заводовський.

Нагадаємо, після трагедії з підривом машини ОБСЄ місія на певний час призупиняла свою роботу на Донбасі.

Раніше чинний голова ОБСЄ Себастьян Курц заявив, що організація не може відправити збройну місію на Донбас.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...