Уряд залишив призначені раніше спецпенсії

Зміни стосуватимуться лише пенсіонерів, які виходитимуть на пенсію після набуття чинності відповідного закону.

Спеціальні пенсії для окремих категорій працівників, які вже були призначені, виплачуватимуться і надалі. Зміни стосуватимуться лише пенсіонерів, які виходитимуть на пенсію після проведення пенсійної реформи.

Про це йдеться на сторінці Урядового порталу у Facebook, передає «Слово і Діло».

«Спеціальні пенсії, які вже призначені, будуть виплачуватися і надалі. Зміни стосуватимуться лише пенсіонерів, які виходитимуть на пенсію після набуття чинності відповідного закону», - йдеться у повідомленні.

Павло РозенкоВіце-прем'єр-міністр України
Розенко обіцяє єдиний принцип нарахування пенсій для всіх категорій громадянСказано 13 січня 2015 р.Статус обіцянки: Виконано

Зазначається також, що свого часу система спецпенсій запроваджувалася як своєрідна компенсація за низький рівень зарплати у відповідних категорій працівників. Однак з моменту запровадження спеціальних пенсій умови оплати праці таких працівників значно покращилися. Тож, відповідно, логічним кроком є скасування і чинних привілеїв у призначенні пенсій.

«Зокрема, після підвищення заробітної плати суддям, державним службовцям цілком логічним виглядає питання ліквідації інших пільг і перехід до загальних страхових принципів. Тому уряд пропонує запровадити єдині підходи до призначення пенсій, коли враховується не професія, а лише рівень заробітної плати і страховий стаж», - уточнюється у повідомленні.

Нагадаємо, міністр соціальної політики Павло Розенко заявив, що з 1 червня уряд припиняє призначення спеціальних пенсій державним службовцям.

31 травня Світовий банк, який працював разом з МВФ та урядом над проектом закону про пенсійну реформу, підтримує його.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...