Перші кроки медичної реформи: як оцінюють роботу МОЗ українці?

Читать на русском

Днями віце-прем’єр-міністр українського уряду Павло Розенко заявив, що програма «Доступні ліки», яка успішно реалізується вже протягом кількох місяців, невдовзі буде поширена на більший асортимент препаратів. Поки що запровадження цієї програми є одним із найбільш відчутних для простих українців кроком Міністерства охорони здоров’я під керівництвом Уляни Супрун.

Володимир ГройсманПрем'єр-міністр України
Гройсман планує добудувати Нововолинську шахту №10Сказано 27 грудня 2017 р.Статус обіцянки: У процесі

Втім, основна частина положень медичної реформи все ще чекає на затвердження Верховною Радою. Поки парламент зволікає з її ухваленням, «Слово і Діло» вирішило показати, як громадяни України оцінюють те, що вже вдалося реалізувати.

За даними соціологічної групи «Рейтинг», майже половина українців, а саме 47%, вважають, що за останній рік якість надання послуг у державних медичних закладах погіршилась, а ще третина переконані, що вона залишилась на тому ж рівні, що й раніше. Минулоріч, щоправда, результати аналогічного опитування були ще менш обнадійливими: 55% респондентів зазначили, що послуги стали гіршими, 27% – що їхня якість не змінилась. При цьому в 2017 році лише 8% учасників опитування висловили переконання, що обслуговування в державних лікарнях стало кращим, тоді як у 2016-му покращення послуг відзначали 12%.

Загалом визнання важливості дій Міністерства охорони здоров’я серед населення в більшості вікових категорій ледь сягає половини. Найвище воно серед людей віком від 36 до 50 років – 51%. Найнижче – серед молоді (18-25 років) – всього 40%. В цілому по країні дії МОЗу схвалюють 49% опитаних.

Уляна СупрунВиконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України
Супрун обіцяє в ході медичної реформи не закривати лікарні через брак коштів, а перепрофільовувати їх в інші закладиСказано 12 листопада 2016 р.Статус обіцянки: У процесі

При цьому окремі рішення МОЗу, підтримані Кабміном, все ж користуються популярністю. Наприклад, рішення про відшкодування пацієнтам вартості ліків (від діабету другого типу, бронхіальної астми й серцево-судинних захворювань) підтримують 88% опитаних; створення центрів громадського здоров’я в кожній області вважають гарною ідеєю 66% респондентів; збільшення зарплатні медикам шляхом запровадження контрактного механізму ті виплат медичними страховими компаніями підтримують 57% українців. При цьому до такого нововведення, як контракти між пацієнтами й лікарями за сталою ціною протягом року наші співгромадяни поки що ставляться насторожено й однозначно підтримують тільки 41% (20% заявили, що не визначилися зі своїм ставленням до цього питання, 39% висловились проти).

Нагадаємо, раніше «Слово і Діло» вже дізнавалось, кому українці довіряють більше – державним лікарям чи приватним.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...