Кабінет міністрів України скасував обов'язкове працевлаштування студентів-медиків, які навчалися за рахунок коштів державного бюджету, після закінчення вищого навчального закладу.
Згідно із повідомленням прес-служби відомства, відповідне рішення було ухвалене на засіданні уряду в середу, передає «Слово і Діло».
«Обов'язкове працевлаштування для інших студентів було скасовано ще в минулому році, однак саме працевлаштування студентів-медиків залишили в зв'язку з позицією профільних установ. Тепер і студенти-медики можуть розпоряджатися собою після випуску і реалізувати своє конституційне право на вільний вибір місця подальшої роботи», - цитує прес-служба міністра освіти і науки Лілію Гриневич.
Згідно з повідомленням, рішення було прийнято у зв'язку зі змінами в законодавстві. Так, раніше були скасовані норми щодо обов'язковості працевлаштування випускників вузів.
До цього студенти, які навчалися за державним замовленням, повинні були відпрацювати три роки на тому підприємстві, куди їх направить навчальний заклад з розподілу. У разі, якщо випускник не хотів працювати, йому надавалося право відшкодувати гроші за навчання. Відпрацювання контролювалася фінансовою інспекцією.
Раніше в МОН задумалися над інтернаціоналізацією вітчизняної освіти.
Нагадаємо, Кабмін розширив перелік студентів, які можуть претендувати на соцстипендії.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»