У Мінкульті пояснили, чому не демонтують герб СРСР на Батьківщині-матері

Читать на русском
У Міністерстві культури України вважають, що герб СРСР на Батьківщині-матері заборонено знімати відповідно до закону.

Демонтаж герба СРСР на монументі «Батьківщина-мати» може порушити чинне законодавство України про охорону культурної спадщини та про авторське право і суміжні права.

Про це повідомили УНН в Міністерстві культури у відповідь на інформаційний запит, повідомляє «Слово і Діло».

«З метою попередження порушення чинного законодавства питання демонтажу, а також заміни радянської символіки на щиті Монумента має опрацюватися з точки зору законодавства України про охорону культурної спадщини та про авторське право і суміжні права», – йдеться у відповіді.

Зазначається, що Законом України «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки» встановлено заборону на використання та пропаганду символіки комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, зокрема герба СРСР.

Водночас, дана заборона не поширюється на випадки використання такої символіки у творах мистецтва, створених до набрання чинності цього Закону.

При цьому, в Мінкульті відзначили, що скульптура «Батьківщина-мати» була створена в кінці 70-х – початку 80-х років 20 століття, тобто до набрання чинності Законом, і перебуває під охороною держави.

Також у міністерстві повідомили, що монумент був занесений до Державного реєстру нерухомих пам'яток України від 16 грудня 2016 роки як пам'ятник науки і техніки місцевого значення.

Нагадаємо, КМДА не зверталася до Мінкульту з питання демонтажу пам'ятника Щорсу.

Раніше Одеський суд визнав незаконним рішення міськради про скасування декомунізації.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.