В ОБСЄ радять Україні змінити порядок обрання омбудсмена

Читать на русском
На думку бюро, необхідно забезпечити відкриті консультації за участі громадянського суспільства для обрання нового омбудсмена.

Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ рекомендує Верховній Раді змінити порядок обрання і призначення уповноваженого Ради з прав людини.

Про це йдеться у зверненні бюро до спікера Ради Андрія Парубія, передає «Слово і Діло» з посиланням на «Українські Новини».

Бюро зазначає, що поточна процедура, при якій комітет Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин своїм рішенням підтримав трьох кандидатів на посаду омбудсмена, суперечить Паризьким принципам (принципи, що стосуються статусу національних установ, які займаються заохоченням і захистом прав людини) і робить процес призначення залежним від політичного впливу.

В ОБСЄ впевнені, що це може підірвати довіру громадськості до органу в цілому.

«БДІПЛ наполегливо рекомендує переглянути поточний процес обрання і призначення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», - сказано в заяві.

На думку бюро, необхідно забезпечити відкриті консультації за участі громадянського суспільства для обрання нового омбудсмена.

Нагадаємо, 17 травня фракція «Блоку Петра Порошенка» зібрала підписи за висунення на посаду уповноваженого парламенту з прав людини народного депутата Сергія Алексєєва, який є членом цієї фракції.

Amnesty International в Україні закликала Верховну Раду України провести публічні вибори на посаду Уповноваженого з прав людини.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал