ВР має провести публічні вибори Омбудсмена — Amnesty International

Читать на русском
Кандидати на посаду Омбудсмена мають відповідати низці критеріїв, зокрема, бути незалежними від будь-яких політичних сил.

Amnesty International в Україні закликала Верховну Раду України провести публічні вибори на посаду Уповноваженого з прав людини.

Про це повідомили в прес-службі Amnesty International Україна, передає «Слово і Діло».

Згідно з повідомленням, Верховна Рада має забезпечити публічний та неупереджений, заснований на змагальності розгляд кандидатур на посаду Уповноваженого з прав людини, із залученням до обговорення громадськості.

«Ми вимагаємо гарантувати відповідність кандидатів/кандидаток професійним стандартам та їхню незалежність від впливу партійних інтересів. Це стане можливим тільки шляхом проведення відкритого висування і обговорення кандидатів та кандидаток із залученням в процес відбору представників громадянського суспільства. В іншому випадку є великий ризик того, що цю відповідальну посаду отримає людина, для якої захист партійних інтересів або інтересів окремих осіб буде вищим, ніж захист прав людини», - заявила директор Amnesty International Україна Оксана Покальчук.

Олексій СавченкоГолова Миколаївської обласної державної адміністрації
Савченко планує створити інститут бізнес-омбудсмена в Миколаївській областіСказано 16 лютого 2017 р.Статус обіцянки: Виконано

Також зазначається, що кандидати на посаду Омбудсмена мають відповідати низці критеріїв, зокрема, володіти глибоким знанням міжнародних стандартів прав людини, мати тривалий досвід правозахисної роботи і бути незалежними від будь-яких політичних сил.

Зазначимо, що одним з найбільш ймовірних кандидатів на посаду уповноваженого Верховної Ради України з прав людини є голова парламентського комітету з питань соцполітики Людмила Денисова.

Також повідомлялося, що офіс уповноваженого Верховної Ради України з прав людини отримає 1,5 мільйона євро допомоги від Євросоюзу.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...