Запровадження візового режиму з РФ у контексті останніх рішень української влади має дуже логічний вигляд. Тим паче що говорить влада про це давно. Насправді візи – лякалка для росіян, як і обіцянки Порошенка ввести воєнний стан у разі загострення на фронті.
Про це на своїй сторінці у Facebook написав дипломат, голова правління фонду «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко, передає «Слово і Діло».
«Запровадження візового режиму з точки зору зворотньої реакції суспільства для влади навіть безпечніший крок, аніж заборона російських компаній вкупі з їх програмним мотлохом. Адже в Росію їздить менше людей, ніж сидять в Однокласниках. Ну, і ті, хто їздять в Росію, напевно, в соцмережах виступає небагато, та й на протести не всі підуть», - підкреслив дипломат.
На його погляд, відповідь на питання, чи можуть на цьому грунті виникнути реальні протести, залежить від кількох факторів.
«Якщо Росія у відповідь на введення Києвом візового режиму захоче залишатися «відкритою для громадян братнього українського народу» і не запровадить дзеркально візовий режим – це одна ситуація. Але чомусь здається, що уникнути цього кроку у відповідь Росія не зможе, і громадяни України будуть змушені вилаштуватися в черги при російських консульствах в Україні, підстави для існування яких благородно продовжує створювати українська влада», - наголосив він.
«Введення віз стане черговою спробою української влади грати на настроях найбільш політично активних громадян, патріотів. Критикувати цей крок буде важко, бо він нібито в правильному напрямку. Але підтримати і виправдати його буде ще важче. Адже, по суті, стану війни повною мірою може відповідати не візовий режим, а заборона на подорожі між Україною і РФ за винятком тих випадків, на які існує згода українських спецслужб», - вважає Богдан Яременко.
У Кремлі відреагували на ініціативу українських нардепів, назвавши наміри «русофобськими дискусіями» і натякнули на негативні наслідки.
Тим часом у МВС анонсували, що рішення майже ухвалене, а цивілізовані країни світу цілковито підтримають такий крок України.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»