Дошкільні заклади в Україні: чи стало простіше віддати дитину до дитсадка?

Читать на русском

На сьогодні в Україні працюють 14949 дошкільних навчальних закладів. Це не лише дитячі садочки, але й ясла, ясла-садки, ясла-садки сімейного, комбінованого, компенсуючого типу (спеціальні та санаторні), навчально-виховні комплекси для дітей дошкільного віку. На жаль, вони не здатні забезпечити потребу сімей із маленькими дітьми: в середньому по країні на 100 місць у ДНЗ припадає 113 дітей, причому особливо актуальна ця проблема у великих містах. Наприклад, у Києві на сотню місць у садочках і яслях претендують 119 малюків.

Геннадій ТрухановМіський голова Одеси
Труханов пообіцяв ліквідувати черги до дитячих садківСказано 13 жовтня 2015 р.Статус обіцянки: Не виконано

По регіонах із високим приростом населення проблема ще більш актуальна: у Львівській і Волинській областях на 100 місць у садках припадають 132-є дошкільнят, в Івано-Франківській – 130, у Полтавській – 122, в Одеській – 121. При цьому регіонами, де проживають найбільше дітей дошкільного віку, є Дніпропетровська область, Київ, Львівська, Одеська, Київська і Харківська області.

В цілому, за даними Держстату, у 2016 році за кількістю дошкільних навчальних закладів Україна повернулася до рівня 2010 року, коли в країні також працювали близько 14,9 тис. таких закладів. Відтоді й до 2013 року включно їхня кількість невпинно зростала (до 16 тис., як, втім, росла і кількість дошкільнят), але в 2014 році (частково у зв’язку з війною на сході й анексією Криму), кількість ДНЗ, розташованих на підконтрольній уряду території, скоротилася до 15 тис, а наступного року – до 14,8 тис.

Нагадаємо, наприкінці грудня минулого року мер Києва Віталій Кличко пообіцяв відкрити у 2017 році не менше 10 дитсадків.

Додамо також, що днями в Україні та світі відсвяткували День матері. Користуючись цією нагодою, «Слово і Діло» показало, в яких країнах найкраще народжувати дітей.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал