МОЗ запровадить нові стандарти медогляду для водіїв

Читать на русском
Міністерство охорони здоров'я України зайнялося гармонізацією українських стандартів медицини, стосовно медогляду водіїв, згідно із законами Європейського союзу, щоб зменшити кількість аварій на дорогах України.

Міністерство охорони здоров'я України зайнялося гармонізацією українських стандартів медицини, стосовно медогляду водіїв, згідно із законами Європейського союзу, щоб зменшити кількість аварій на дорогах України.

Про це повідомив заступник директора Департаменту - начальник управління надання медичної допомоги дорослим Департаменту медичної допомоги МОЗ України Андрій Гаврилюк, передає «Слово і Діло».

Статистика ДТП: в Україні найвища смертність на дорогах серед усіх країн ЄвропиДТП в Україні є першою за поширеністю причиною смерті серед молоді у віці від 15 до 24 років і другий – серед дітей у віці від 5 до 14 років.

«МОЗ вивчає і розробляє питання щодо гармонізації національних медичних стандартів медичного огляду кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів згідно із законодавством ЄС», - заявив Гаврилюк.

«Це систематизація порядків проведення профілактичних наркологічних оглядів, обов'язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів. Наступне - розробка та реалізація системи медичного обслуговування водіїв транспортних засобів, що надають послуги із перевезення пасажирів і вантажів, порядку проведення психофізіологічного обстеження та оцінки рівня розвитку професійно важливих психофізіологічних якостей, необхідних для безпечного керування транспортним засобом», - зазначив Андрій Гаврилюк.

МВС почало видавати водійські права міжнародного форматуСервісні центри МВС з 9 лютого почали видавати міжнародні водійські посвідчення, які можна отримати лише за наявності національного посвідчення водія.

Крім цього представник Міністерства охорони здоров'я України повідомив про те, що буде складена загальнонаціональна база, в якій будуть вказані стан здоров'я та психофізіологічні властивості кандидатів у водії та водіїв. Її головне призначення - здійснення моніторингу здоров'я водіїв. Також вона допоможе створити концепцію щодо української системи відновлення і підтримки здоров'я людей, які постраждали в дорожньо-транспортних пригодах.

Відзначимо, що в Україні зафіксована найвища смертність на дорогах серед всіх європейських країн. В Україні аварії є першою за поширеністю причиною смерті серед людей у віці від 15 до 24 років, другою - серед дітей у віці від 5 до 14 років.

Раніше у МОЗ розповіли, скільки українців потребують психіатричної допомоги.

Нагадаємо, раніше вже повідомлялося, що в Україні хочуть заборонити продаж 250 російських препаратів.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.