В Україні знизили соцнормативи на використання тепла, електрики і газу

Читать на русском
Кабмін знизив норми споживання комунальних послуг, які встановлюються державою для розрахунку розміру субсидій для населення.

В Україні з 1 травня 2017 року набирає чинності постанова Кабінету Міністрів України про зниження соціальних нормативів на використання теплової енергії, електрики і газу, які встановлюються для розрахунку розміру субсидій для населення.

Згідно опублікованому на сайті уряду постанови, Кабмін переглянув окремі соціальні нормативи з урахуванням фактичного споживання енергоносіїв домогосподарствами, передає «Слово і Діло».

Скасування абонплати за газ: постанова НКРЕКП набула чинностіНабуло чинності рішення НКРЕКП про скасування абонентської плати на газ, прийняте комісією 10 квітня.

Згідно з документом, соціальні норми споживання газу знижено до 5 кубометрів з 5,5 кубометра на 1 квадратний метр опалювальної площі.

Крім того, знижені нормативи споживання теплової енергії для централізованого теплопостачання абонентами, житлові будинки яких обладнані будинковими та/або квартирними приладами обліку: до 0,0431 Гкал з 0,0548 Гкал на 1 квадратний метр опалювальної площі в місяць в опалювальний період, а також електричної енергії для індивідуального опалення: до 51 кВт-год з 65 кВт-год на 1 квадратний метр опалювальної площі в місяць в опалювальний період.

Раніше, Кабінет міністрів 27 квітня 2016 року змінив норми споживання комунальних послуг, які встановлюються державою для розрахунку розміру субсидій для населення.

Це рішення було ухвалене з метою приведення норм споживання комунальних послуг до реальних обсягів споживання.

Наскільки зменшилися соціальні норми за послуги ЖКГКабінет міністрів України знижує соціальні нормативи тепло-, газо- і електропостачання з 1 травня 2017 року відповідно до умов Міжнародного валютного фонду на надання чергового кредиту в рамках програми розширеного фінансування.

Застосовувати встановлюються державою норми споживання почали в 2014 році післяухвалення постанови №409, що дозволило полегшити громадянам отримання субсидій, оскільки їм більше не потрібно отримувати довідки про рівень споживання у постачальників комунальних послуг.

Постанова №409 встановлює соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами для громадян, які відповідно до законодавства отримують субсидію на їх оплату. До них належать норми споживання газу, електричної або теплової енергії в розрахунку на 1 квадратний метр житла для централізованого та індивідуального опалення.

Також мова йде про користування послугами з централізованого постачання холодної та гарячої води, а також водовідведення, для яких встановлюються норми обсягів на одну людину в місяць. Відповідні норми застосовуються для користування газом, електроенергією та для вивезення відходів.

Раніше повідомлялося, що в Україні з 1 серпня введуть абонплату за опалення.

Нагадаємо, віце-прем'єр-міністр Павло Розенко запевнив, що раніше тарифи на комуналку підвищуватися не будуть.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: