Парубій: в умовах агресії РФ питання про імпічмент піднімати небезпечно

Читать на русском
Голова Верховної ради Андрій Парубій вважає, що для ухвалення закону про імпічмент було чимало часу і ще буде «під час нашого мирного життя».
Андрій Парубій

Для держави було б небезпечним і неефективним піднімати питання про імпічмент Президента в умовах російської агресії.

Про це в інтерв'ю «Укрінформу» висловився Голова Верховної Ради Андрій Парубій, передає «Слово і Діло».

«Я хочу нагадати, що ми, крім розвитку народовладдя, маємо ще війну з російським агресором. Я ніколи б не став про це забувати при прийнятті будь-яких рішень. І я, працюючи, зокрема, в РНБО, вивчав методи і способи, якими діє Російська Федерація і спецслужби проти нас. Один з методів, на які витрачається менше коштів, ніж на війну, - це метод розбалансування зсередини, конфлікт всередині влади, конфлікт між владою і суспільством та розбалансування всієї системи влади», - сказав він.

Юлія ТимошенкоНародний депутат України
Тимошенко пообіцяла домогтись прийняття закону про імпічмент президентаСказано 18 вересня 2014 р.Статус обіцянки: Не виконано

Спікер підкреслив: «Я говорив публічно деяким головам фракцій, що в той час, коли Україна веде війну проти агресора, здійснювати атаки, піднімати питання імпічменту Президента України, який одночасно Верховний головнокомандувач української армії, є непродуктивним, неефективним для країни», - підкреслив Парубій.

За його словами, для ухвалення закону про імпічмент було багато часу і ще буде «під час нашого мирного життя».

Глава парламенту зазначив, що Президент як Верховний головнокомандувач відповідає за вектор оборони.

Сага про імпічмент: конституційна норма прямої дії, неможлива до виконанняПроцедура імпічменту в Україні – дуже складна та майже неможлива до реалізації, однак вона обов’язково стане темою для політичних спекуляцій довкола Порошенка, вважає політичний оглядач Олександр Радчук.

"Незалежно від прізвища керівника інституту влади, неприпустимо розхитувати, ставити під сумнів цей інститут влади в такий важкий для країни період. Я думаю, це не входить в першочергові завдання, які стоять перед нашою країною», - зазначив спікер, додавши, що сьогодні «не підходить» час для винесення питання про імпічмент Президента.

Як повідомлялося, фракція «Самопоміч» наполягає на внесенні до порядку денного сесії законопроекту про імпічмент Президента.

Нагадаємо, в березні громадянські активісти блокували приймальні Кабінету міністрів, вимагаючи імпічменту Президента Петра Порошенка і відставки прем'єр-міністра Володимира Гройсмана.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: