Ліквідація привілеїв, індексація та збільшення стажу: до чого готуватися пенсіонерам

Читать на русском
Павло Кухтачлен «Стратегічної групи радників з підтримки реформ»

Існує набір параметрів пенсійної реформи, щодо яких точиться дискусія. Стоїть питання про процедуру виплати пенсій, оскільки в нас ті, хто сплачував внески більше та довше, отримують менше, ніж пенсіонери, котрі не сплачували нічого.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів заступник співголови «Стратегічної групи радників з підтримки реформ» Павло Кухта, оцінюючи пенсійну реформу та умови МВФ.

«Перш за все, стоїть питання ліквідації певних привілеїв, тому що всі повинні мати рівні умови. Є питання щодо жорсткіших вимог до мінімального стажу, щоб люди реально пропрацювали та сплачували внески до Пенсійного фонду до того, як почнуть отримувати звідти кошти. Не повинно бути такого, що людина нічого не сплачувала, але приходить до Фонду та отримує таку саму пенсію, як і людина, яка пропрацювала 50 років», - розповідає Кухта.

«Безумовно, є момент індексації пенсій, якої не було три роки, аби хоч якось повернути систему до нормального стану».

Також він додав, що пенсійна реформа потрібна Україні для підвищення макроекономічних показників.

«Необхідно стабілізувати рівень пенсійних податків на довгострокову перспективу, приблизно на нинішньому рівні або трохи нижче. Мається на увазі їх частка в абсолютному розмірі економіки, а не рівень у грошах. Це те, чого хочуть і МВФ, і Україна, тому що таким чином ліквідується проблема фіскального характеру. Це запорука того, що пенсійна система буде стійкою, не збанкрутує, і країна не збанкрутує разом з нею», - пояснив експерт.

Крім того, на думку Кухти, проблема пенсійного віку та стажу справді існує. На одного працівника припадає один пенсіонер.

Пенсійна система в Україні не може нормально функціонувати. Потрібно бути реалістом: якщо одна людина, що працює, має годувати одного пенсіонера, то великої пенсії не буде ніколи.

«Тому йдеться про вимоги щодо стажу. Фактично в нас будь-яка людина, яка мало працювала, не сплачувала внески (або сплачувала незначні внески, з тіньової зарплати), потім приходить та отримує повну пенсію. Тому й вважається, що ось цього пенсіонера хтось потім годує повною мірою. Звичайно, така система не може працювати. А потім виходить так, що для людини, яка сплачувала внески тривалий період, не вистачає коштів узагалі», - аналізує Кухта.

Також експерт додав, що, насамперед, вимоги будуть до стажу та ліквідації привілеїв.

Рева обіцяє, що пенсійна реформа буде запущена з січня 2017 рокуСказано 23 травня 2016 р.Статус обіцянки: Не виконано

«Не може бути такого, що хтось виходить на пенсію в 40 років. Україна не зможе собі такого дозволити. Крім того, це несправедливо стосовно реши громадян. Пенсійна реформа спрямована на певне наведення ладу та створення справедливих для всіх умов», - резюмував Павло Кухта.

Нагадаємо, міністр соціальної політики Андрій Рева пообіцяв, що пенсійна реформа буде запущена з 1 січня 2017 року, однак не дотримав слова. В ефірі програми «Право на Владу» міністр прокоментував обіцянку, яку зафіксувало «Слово і Діло», та пояснив, що саме завадило йому розпочати пенсійну реформу за планом.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал
Загрузка...