Економія вугілля: в Україні зупиняться ще дві ТЕС

Читать на русском
Державна компанія Укренерго, оператор Об'єднаної енергосистеми країни, згідно з планом має намір зупинити Зміївської ТЕС 6 квітня, а також після закінчення опалювального сезону в регіоні - Криворізьку ТЕС, орієнтовно 11 квітня.

Очільник НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук повідомив, що з 6 квітня в цілях економії вугілля антрацитної групи свою роботу може зупинити Зміївська ТЕС, а з 11 квітня - Криворізька ТЕС.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив голова НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук, передає «Слово і Діло».

Він нагадав, що у середу з метою економії вугілля припинила свою роботу Трипільська ТЕС.

Ігор НасаликМіністр енергетики і вугільної промисловості України
Насалик заявив, що з січня 2017 року два блоки Зміївської ТЕС будуть переведені на газове вугілляСказано 19 червня 2016 р.Статус обіцянки: Не виконано

«Аналогічна ситуація має місце на Зміївській ТЕС та Криворізькій ТЕС, які також працюють на вугіллі антрацитової групи. Ці станції також технологічно готові до припинення генерації електроенергії», - написав голова «Укренерго» .

«3 6 квітня планується зупинка Зміївської ТЕС, орієнтовно з 11 квітня (після завершення опалювального сезону в регіоні) – Криворізької ТЕС», - зазначив Ковальчук.

Він також підкреслив, що технологічна можливість зупинки «антрацитових» енергоблоків ТЕС після завершення опалювального сезону була опрацьована спільно з генеруючими компаніями та Міненерго.

«Ми ретельно прорахували усі аспекти стійкості енергосистеми, спільно з генеруючими компаніями розробили план безаварійного відключення енергоблоків, та наразі повністю готові до сценарію з «відключенням» блоків, що працюють на вугіллі антрацитової групи. Об’єднана енергосистема України працює в сталому режимі, ситуація повністю контрольована», - додав голова «Укренерго».

«Укренерго» попереджає про можливі відключення світла в травніПоточні проблеми з поставками вугілля в Україну загрожують віяловими відключеннями електроенергії вже в травні.

За його словами пікові навантаження покриваються за рахунок генерації блоків ТЕС, що працюють на вугіллі газової групи, а також ГЕС та ГАЕС. Запаси вугілля зростають і на сьогоднішній день становлять (разом з ТЕЦ) 1,406 млн тонн для марки Г та 499 тисяч тонн антрациту.

«Період вимушеного простою енергетики планують використати для накопичення вугілля до початку літнього максимуму навантажень в енергосистемі, а також для виконання ремонтів. У разі виникнення позаштатної ситуації в ОЕС України енергоблоки будуть оперативно включені в роботу», - додав Ковальчук.

Як відомо, Криворізька ТЕС входить в ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова, а Зміївська ТЕС - до складу державної «Центренерго».

Відзначимо, що «Укренерго» і Єврокомісія прискорюють інтеграцію української та європейської енергосистем.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...