Порошенко вимагає скасувати абонплату на газ

Читать на русском
Президент Петро Порошенко закликав НКРЕКУ і Кабмін призупинити рішення про введення абонплати на газ.

Президент Петро Порошенко закликав НКРЕКУ і Кабмін призупинити рішення про введення абонплати на газ.

Про це він заявив президент Петро Порошенко, передає прес-служба глави государтсва, пише «Слово і Діло».

«Без діалогу з людьми такі рішення не ухвалюються», - підкреслив він.

«Дію цієї постанови потрібно призупинити! Звертаюся до уряду і НКРЕКУ знайти узгоджене рішення, яке б передбачало непідвищення тарифів і поширення субсидій на всі види платежів для всіх, хто цього потребує», - зазначив Порошенко.

Нагадаємо, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і компослуг, затвердила розмір абонентської плати за підключення до системи газопостачання.

Абонплата за газ: європейська практика чи обман споживачів?Експерт з питань енергетики розповів та оцінив ймовірні наслідки рішення Нацкомісії ввести абонплату за газ.

Плату з 1 квітня будуть платити споживачі щомісяця, незалежно від фактичного обсягу споживання. Абонплата буде нараховуватися на підставі приєднаної потужності кожного споживача (в залежності від типу газового лічильника).

Згідно з рішенням комісії, з 1 квітня споживачам буде нараховуватися плата за газ, як товар (4942 грн за тисячу кубометрів плюс гранична торговельна націнка газопостачальної компанії, яка становить 3,2%), а також окремо абонплата за користування приєднаними потужностями. Згодом Володимир Гройсман заявив, що Кабмін зажадає переглянути рішення НКРЕ щодо абонентської плати за газ.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.