Роки йдуть, обіцянки лишаються: що політики щороку обіцяють українцям у квітні

Читать на русском

Квітень 2014-го став першим місяцем проведення в Україна антитерористичної операції, квітень 2015-го – місяцем, коли відбувалася повільна стабілізація ситуації в усіх найважливіших галузях, квітень 2016-го місяцем зміни уряду й приходу до влади Кабміну під керівництвом Володимира Гройсмана. Із цим і пов’язані найголовніші обіцянки політиків, зафіксовані «Словом і Ділом» саме в цей період протягом останніх років.

Квітень 2014-го: початок АТО, передвиборча кампанія Порошенка і Кличка

Олександр ТурчиновКерівник центрального штабу партії "Народний фронт"
Турчинов запевнив, що скоро всі терористи сидітимуть на лаві підсуднихСказано 15 квітня 2014 р.Статус обіцянки: Не виконано

Довгий шлях звільнення Донбасу від проросійських терористичних формувань, який триває ось уже майже три роки, почався саме в квітні 2014-го: 14 числа виконувач обов’язків Президента України Олександр Турчинов підписав указ «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України», з чого офіційно й розпочалися бойові дії на Донбасі.

Сам Турчинов тоді дав низку важливих обіцянок, які, на жаль, не зміг реалізувати: не допустити поширення тероризму за межі східних регіонів країни, швидко «посадити» на лаву підсудних всіх терористів та повернути всю захоплену росіянами в Криму українську військову техніку. При цьому міністр внутрішніх справ Арсен Аваков з обіцянкою нормалізувати ситуацію в Маріуполі впорався.

Якщо відхилитися від теми АТО, то варто відзначити, що серед обіцянок, зареєстрованих у цей період, досі перебувають у процесі виконання зобов’язання кандидата в міські голови столиці Віталія Кличка повернути киянам усі незаконно відібрані землі та міністра юстиції Павла Петренка – покращити умови відбування покарання ув’язнених.

Квітень 2015-го: патрульна поліція і доктрина інформбезпек

Саме ці обіцянки Президента України Петра Порошенка та міністра інформаційної політики Юрія Стеця «Слово і Діло» визначило як найбільш значущі у квітні 2015 року. Так, Глава держави тоді заявив, що найближчим часом у Києві, Харкові, Одесі та Львові запрацює патрульна поліція, а керівник новоствореного відомства – що за місяць, тобто у травні того ж року, буде презентовані доктрина інформаційної безпеки України.

Серед обіцянок, що так і не були виконані, відзначимо такі: нардепа Максима Єфімова про реєстрацію законопроекту про зняття штрафних санкцій із підприємств, розташованих у зоні проведення АТО та тодішнього міністра інфраструктури Андрія Пивоварського – про децентралізацію дорожнього господарства.

Домогтися зняття мораторію на продаж земель сільгосспризначення пообіцяв тоді народний депутат Геннадій Бобов, але ця обіцянка досі не реалізована.

Квітень 2016-го: перші обіцянки нового уряду

У квітні того року Президент пообіцяв затвердити новий склад уряду одразу після свого повернення з Японії, де він перебував із робочим візитом, що й було зроблено. Однією з перших обіцянок членів нового Кабінету міністрів, що була виконана, стала заява В’ячеслава Кириленка про запровадження в радіоефірі квот на медіапродукт українською мовою.

До найголовніших невиконаних обіцянок, які політики дали в той період, портал включив такі: обіцяне прем’єром Володимиром Гройсманом залучення на ремонт і будівництво доріг 19 млрд грн, не здійснена міністром Кабінету міністрів Олександром Саєнком реформа держслужби (яка мала відбутися до кінця 2016 року) та заява новоспеченого спікера парламенту Андрія Парубія про оприлюднення списку членів коаліції.

Серед тих зобов’язань, які політики взяли на себе у квітні 2016 року й досі виконують, відзначимо зниження цін на медикаменти, про яке говорив Гройсман, та підтримка «Радикальною партією» законопроектів про деофшоризацію, яку пообіцяв Олег Ляшко.

Аліна Костюченко, за матеріалами «Слова і Діла»

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: