В Україні зріс мінімальний розмір допомоги по безробіттю

Читать на русском
З 1 квітня в Україні на 120 гривень підвищується мінімальний розмір допомоги по безробіттю для застрахованих осіб. Таким чином допомога зросте до 1280 гривень.

З 1 квітня в Україні зріс мінімальний розмір допомоги по безробіттю для застрахованих осіб, зазначених у ч. 1 ст. 22 закону України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

Про це повідомили в Державній службі зайнятості, передає «Слово і Діло».

Підвищення склало 120 грн, таким чином допомога зросла до 1280 грн.

Кількість безробітних в Україні за рік зменшилася на 16%Станом на 1 лютого 2017 року порівняно з відповідною датою минулого року кількість безробітних зменшилася на 16 відсотків. Про це повідомляє Державна служба зайнятості.

«Ця норма встановлена постановою правління Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 19.01.2017 № 132 Про мінімальний розмір допомоги по безробіттю і має на меті покращення рівня матеріального забезпечення безробітних громадян», - уточнили у відомстві.

Також додали, що «такі громадяни мають право на одержання допомоги по безробіттю, розмір якої залежить від розміру заробітної плати за останнім місцем роботи, страхового стажу та причини звільнення, проте не може бути менше, ніж 1280 грн».

Уточнюється, що максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб – зараз це 6400 грн.

Загальна тривалість виплати зазначеної допомоги не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років, а для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 720 календарних днів.

Раніше НБУ спрогнозував зростання безробіття.

Нагадаємо, служба зайнятості запустила «електронну чергу» для реєстрації безробітних.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: