Аналітик: підвищення «мінімалки» до 3200 гривень – прямий шлях до зростання безробіття

Читать на русском
Ерік Найманфінансовий аналітик

Складається так, що держава лише забирає, але нічого не дає натомість. Реакція бізнесу буде негативною.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів керівний партнер компанії Capital Times Ерік Найман, аналізуючи рішення підвищити мінімальну заробітну плату.

«Підвищення «мінімалки» до такого рівня – це перш за все збільшення податкового навантаження, ще більше посилення впливу держави. Для реальної економіки це означатиме просто безробіття. Бізнес змушений буде звільняти людей, перебуваючи не в змозі забезпечити такий рівень зарплат», – вважає аналітик.

Проблему в бюджетній сфері, як завжди, планують вирішити за рахунок приватного сектора, який і без цього знекровлений кризою.

«За рахунок зростання «мінімалки» підприємства повинні будуть автоматично збільшити податкові надходження за прибутковим податком та за соціальними внесками», – констатував Найман.

«Зростає навантаження на фонд оплати праці. Це й буде ресурсом для Бюджету. Але Бюджет може прорахуватися, оскільки зобов'язання в нього виникнуть, а доходи зростуть не сильно, просто тому, що бізнес відреагує на скорочення кількості працюючих. Таким чином, фонд оплати праці буде зберігатися на колишньому рівні, але при цьому постраждають доходи Бюджету. Природно, що зросте дефіцит Бюджету», – пояснює фінансовий аналітик.

Дійсно, як підтвердив експерт, на цінах, інфляції збільшення «мінімалки» сильно не позначиться, тому що, образно кажучи, від зміни місць доданків сума доходів не зміниться, але все одно це більше скидається на популізм.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Володимир Гройсман запевнив, що негативних економічних наслідків збільшення мінімальної заробітної плати не буде.

Наразі мінімальна заробітна плата становить 1450 гривень.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал