Знищення «Ісламської держави»: ставки США та можливості Росії

Читать на русском
Володимир Цибулькополітолог

З боку США намір знищити ІД за два роки сприймається як досить логічна та виважена заява, враховуючи те, наскільки досвідчені люди очолили блок безпеки в адміністрації Трампа.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів політолог Володимир Цибулько, оцінюючи намір США знищити ІД за два роки та ймовірний союз із Росією у вирішенні сирійської кризи.

«Враховуючи те, з якими труднощами береться Мосул, з якими боями турецька армія та опозиція захопила Ель-Баб у Сирії, можна сказати, що ставка буде робитися виключно на союзницький потенціал на територіях, де ведуться бої проти ІД. США навряд чи будуть схильні до введення наземного контингенту. Ставка США – на перепідготовку та озброєння союзницьких військ і озброєних загонів на місцях», – розмірковує політолог.

Оскільки РФ є одним із головних донорів Асада, це дає підстави поки говорити про певний діалог. Наразі такий союз Ірану та РФ не дає радикально змінити ситуацію в Сирії.

Сирія сьогодні: чи можна змусити вести переговори тих, хто роками один в одного стріляв?Політичний аналітик пояснив, чому США згодні вести переговори з РФ щодо Сирії, та оцінив засідання сторін в Астані.

«Фактично, ймовірно, задля зменшення кровопролиття треба буде просто затягувати ситуацію, тому що комплексний наступ міжнародної коаліції призведе до великих жертв. Ідея в тому, щоби витримати паузу, утримати в певному «гетто» союз Ірану та РФ настільки, щоб кожна з країн вважала утримання сирійського режиму непосильним», – аналізує Цибулько.

Сирія ослаблює економічно Росію та Іран. Позбавляє їх конкурентних переваг у єдиній галузі, в якій вони ще їх мають.

«Звичайно, у кожної з країн є запаси. Тим більше, для Росії грає роль іще й те, що таке затуркане та безмовне населення, як у Росії, не схильне боротися за свої права», – додає він.

Немає вже тієї військової міці та зброї у РФ. Росія володіє максимум четвертим поколінням озброєння, в той час, як цивілізований світ має 4+ та 5-те покоління.

«Підхід російського корабля-розвідника до берегів США не викликав дій у відповідь. США прекрасно розуміють, що ті технології, якими володіє Росія, нічого критичного для США не становлять», – нагадує нещодавній інцидент експерт.

Показовим, резюмуючи, зазначив політолог, може бути приклад, коли пара літаків F-35, що надійшли на озброєння Ізраїлю, фактично безкарно й без особливих проблем діяли в зоні відповідальності російського зенітного комплексу, який не може ні відстежити їх, ні протидіяти їм.

Як відомо, президент США висловив переконання у тому, що за два роки ІД «зітруть з лиця землі». Пентагон уже надав Трампу проект нового плану боротьби проти ІД у Сирії та Іраку, який передбачає «швидке нанесення поразки ІД».

Нагадаємо, раніше глава Пентагону назвав Іран найсерйознішою загрозою стабільності та миру на Близькому Сході.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: