Насалик розповів, чому не був сформований держрезерв вугілля

Читать на русском
Глава Міненерго Ігор Насалик заявив про відсутність проблем з поставками вугілля до блокади Донбасу.

В Україні не був сформований державний резерв вугілля, тому що до блокади Донбасу проблем з постачаннями не було, а вартість імпортного вугілля значно вище ціни на вугілля внутрішнього видобутку.

Про це в інтерв'ю «РБК-Україна» розповів міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик.

Насалик розповів, наскільки завантажать українські АЕС у березніАтомна генерація в загальному проектному балансі виробництва електроенергії в березні 2017 року становитиме 59%.

За словами Насалика, для диверсифікації поставок вугілля можна повернути так звану «вугільну складову» Держрезерву, яку раніше звідти виключили, і виділити кошти з держбюджету для формування резерву вугілля.

Він також зазначив, що до блокади проблем з поставками з ОРДЛО не було, тому питання про резерв стояло не так гостро.

«А навіщо це було робити раніше? Якщо у нас до блокади проблем з поставками українського вугілля на ТЕС не було, вони «йшли в графіку», передбаченому Міненерго. До того ж вартість імпортного вугілля, як я вже сказав, значного вища ціни на вугілля внутрішнього видобутку. Якщо б ми формували резерви, то вийшло б наступне: в зимовий період ми спалювали близько 1,2 млн т антрациту. Якщо б ми його купували за імпортною ціною, по «Роттердам плюс», то, вважаючи різницю між ціною на українське вугілля, у нас утворилося близько 1,5 млрд гривень збитків. Хто повинен компенсувати ці збитки?», - зазначив Насалик.

Раніше Насалик розповів про зміни в електробалансі України.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал