В Румунії за корупцію судять понад 70 високопоставлених чиновників

Читать на русском
У 2016 році в Румунії було передано до суду 1,3 тисячі кримінальних справ щодо корупції, а загальний збиток, нанесений державі, оцінюється в 260 мільйонів євро.

У 2016 році в Румунії було передано до суду 1,3 тисячі кримінальних справ щодо корупції, на лаві підсудних опинилися троє міністри, 18 депутатів парламенту, 47 мерів і 21 директор великих комерційних компаній.

Такі дані оприлюднила головний прокурор Національного управління по боротьбі з корупцією Лаура Кодруц Ковес, повідомляє «Укрінформ», передає «Слово і Діло».

«Більше за третину кримінальних справ, які розслідували прокурори управління в 2016 році, були пов'язані із зловживанням службовим становищем, а загальний збиток, нанесений державі, оцінюється в 260 мільйонів євро», - зазначила Ковес.

Антиурядові мітинги: чим завершиться «Майдан» у Румунії?Політолог оцінив протестні настрої в Румунії та пояснив, чому не варто порівнювати ситуацію з українськими подіями на Майдані.

При цьому у рамках кримінальних справ за межами Румунії була конфіскована нерухомість вартістю близько чотирьох мільйонів євро, додала Ковеси.

Президент Румунії Клаус Йоганніс, що був присутнім на підсумковому засіданні управління, підкреслив, що «румунське законодавство потребує вдосконалення, проте зміна Кримінального кодексу повинна робитися після проведення публічних дебатів і на основі прозорості».

Нагадаємо, уряд Румунії 5 лютого скасував постанову про внесення поправок до кримінального кодексу і про амністію для корупціонерів, що призвело до масових протестів по всій країні.

Постанова передбачала декриміналізацію корупційних діянь і випадків перевищення повноважень та зловживання службовим становищем, якщо збитки не перевищують 200 тисяч леїв (47 800 доларів).

Необхідність амністії для окремих категорій злочинців в уряді раніше пояснили переповненістю в'язниць.

Міністр юстиції обґрунтовував необхідність постанови також тим, що воно приведе законодавство у відповідність з рішеннями конституційного суду». 9 лютого він подав у відставку.

Раніше повідомлялося, що Кабмін схвалив військово-технічне співробітництво з Румунією.

Нагадаємо, в Румунії вимагають відставки президента.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...