Ситуація з кредитуванням у МВФ неоднозначна. Річ у тім, що отримання кредитів МВФ сьогодні залишається індикатором, на який реагують міжнародні інвестори.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів експерт економічних програм Центру Разумкова Володимир Сіденко, оцінюючи заяву директора-розпорядника МВФ Крістін Лагард про те, що кредитори залишилися задоволені переговорами про виділення нового траншу Україні.
«Недосягнення згоди з МВФ щодо кредитування негативно позначається на сприйнятті України як об'єкта для інвестування іншими фінансовими інституціями», – наголосив Сіденко.
За його словами, головне питання в тому, яким чином влада намагається вирішити проблему розвитку та економічного зростання України. В цьому плані питання до самої ідеології тих перетворень, які здійснюються.
«Такий відвертий наступ на можливості внутрішніх інвесторів, тому що додаткові податки, яких вимагає МВФ, – це внутрішнє питання, не призведе до розвитку. Навпаки – це загрожує додатковим пригніченням можливостей бізнесу. Підприємства й зараз змушені платити вищу ціну через підвищення «мінімалки», – пояснив експерт.
Більше того, на його лумку, такі питання не мають вирішуватися кулуарно на переговорах уряду з МВФ.
«Компроміс мали б шукати в широкому суспільному діалозі, тому що доведеться якось просунути це рішення через парламент. Поки шляхів для реалізації такого рішення немає», – додав економіст.
«Таке фінансове утискання може спричинити негативні наслідки. Пенсійні питання мали вирішувати за рахунок диверсифікацій, пенсійного забезпечення чи активізації недержавних пенсійних фондів, але влада сама завдала собі шкоди й створила проблеми в цьому напрямку», – вважає він.
«Всі наші історії про банкрутство, ліквідації банків, шахрайство Пенсійного фонду – інституційна, а не фінансова проблема. Забезпечити додаткові джерела за рахунок додаткових податків легше, ніж знайти формат діяльності, який би зробив систему працюючою. Результат – занадто висока ціна траншу, тому що вона не зовсім адекватна, а такі неадекватні кроки виявляються дорогими для суспільства», – проаналізував ситуацію Володимир Сіденко.
Напередодні МВФ наполіг на запровадженні нового пенсійного податку в ході пенсійної реформи. Тим часом в уряді зізналися, що кредитори вимагають збільшення пенсійного віку. Чергового траншу Україна очікує наприкінці лютого-початку березня.
Численні обіцянки політиків про те, якою має бути нова пенсійна система, «Слово і Діло» оприлюднило в матеріалі «Коли Україні чекати пенсійної реформи? Огляд обіцянок політиків».
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»