Уряд змінив порядок відшкодування ПДВ

Читать на русском
Механізм відшкодування ПДВ буде спрощений. Потрібно буде лише подати заявку, мати публікацію цієї заявки в реєстрі, після чого пройде перевірка, й у разі позитивного рішення – відшкодування податку в автоматичному режимі.

Кабінет міністрів України затвердив новий порядок ведення реєстру відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) шляхом його спрощення. Це має значно скоротити можливість для зловживань у цій сфері.

Рішення було ухвалено під час засідання уряду одноголосно, передає «Слово і Діло».

«Відшкодування стане автоматизованим, щоденним і прогнозованим. Громадськість зможе контролювати процес», – сказав міністр фінансів України Олександр Данилюк, представляючи новий порядок.

За його словами, механізм відшкодування буде зведений до декількох кроків – подання заявки на відшкодування, публікація цієї заявки в реєстрі, проведення перевірок і погоджень, а також, власне, відшкодування податку в автоматичному режимі.

Термін проведення перевірок і погоджень становитиме, за словами міністра, не більш ніж 30 днів, а подання заявок має проходити не пізніше 20 числа кожного місяця. Як очікується, Україна істотно просунеться на шляху поліпшення ділового клімату.

Нагадаємо, що співробітниками Державної фіскальної служби України в грудні зібраний рекордний розмір податку на додану вартість в історії України – 16,5 млрд грн.

Водночас Держбюджет-2016 за доходами недовиконаний на 1,7%.

«Слово і Діло» зафіксувало 24 обіцянки міністра фінансів України Олександра Данилюка, 8 з яких він виконав. Коефіцієнт його відповідальності – 33%. З повним переліком обіцянок Данилюка можна ознайомитися на сторінці.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал