Штрафи за несплату «комуналки»: хто обіцяв карати, а хто – милувати?

Читать на русском
Після того, як Мін’юст запустив електронний реєстр боржників за комунальні послуги, Слово і Діло вирішило показати, хто з політиків і що саме обіцяв тим, хто невчасно оплачує житлово-комунальні послуги.
Фото з відкритих джерел

У середу Міністерство юстиції запустило електронний реєстр боржників за житлово-комунальні послуги. Перевірити стан оплати ЖКП за допомогою нього можуть як фізичні, так і юридичні особи, причому для звичайних громадян цей сервіс може бути корисним, наприклад, під час продажу житла.

Однак чи варто перейматися, якщо ви заборгували суму, яку наразі не можете погасити? В різних політиків із цього приводу різні думки. «Слово і Діло» розбиралося, хто з представників влади вимагає жорсткого покарання для злісних неплатників, а хто є прибічником того, щоб «увійти в положення» й не карати порушників надто суворо.

До перших, наприклад, належить мер Луцька Микола Романюк. 12 травня в місті був зафіксований перший випадок позбавлення житла за комунальні борги, після чого він публічно пообіцяв, що така практика триватиме. Зокрема, виселяти з квартир будуть тих лучан, чий борг за комунальні послуги перевищить 10 тис. грн.

Його слова, щоправда, прямо суперечать обіцянці прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, який запевнив, що квартири за комунальні борги держава забирати не буде. Протизаконність такої ініціативи підтвердив і міністр юстиції Павло Петренко. Всі ці обіцянки поки що мають статус «у процесі виконання».

Убезпечити від накладення штрафів за несплату рахунків самі житлово-комунальні підприємства грозився нардеп Костянтин Павлов, чий «Опозиційний блок» у підсумку чомусь не віддав жодного голосу за подолання вето Президента на ухвалений Радою закон про мораторій на штрафи боржників-підприємств теплокомуненерго.

Автоматизувати контроль над споживанням житлово-комунальних послуг і субсидіями на них в окремо взятому місті – Краматорську – пообіцяв народний депутат Максим Єфімов, який допоміг із впровадженням електронного документообігу. Забезпечити українців тепловими лічильниками перед тим, як застосовувати до них санкції, пообіцяли і віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко, і мер Києва Віталій Кличко. Останній, щоправда, із завданням не впорався, оскільки обіцяні ним лічильники в київських під’їздах мали з’явитися до початку поточного опалювального сезону.

Аліна Костюченко, за матеріалами «Слова і Діла»

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: