В литовському банку знайшли 30 мільйонів доларів Лазаренка

Читать на русском
На рахунку в литовському банку заморожено близько 30 млн доларів, імовірно, пов'язаних із колишнім прем'єр-міністром України Павлом Лазаренком.
Павло Лазаренко

На рахунку в литовському банку заморожено близько 30 мільйонів доларів, імовірно, пов'язаних із колишнім прем'єр-міністром України Павлом Лазаренком.

Відповідні документи виявили литовські журналісти з видання 15min.lt у базі даних Міжнародного проекту журналістських розслідувань корупції та організованої злочинності (OCCRP), повідомляється на сайті OCCRP, пише «Слово і Діло».

Ці кошти лежать на рахунку місцевого відділення шведського банку SEB, а литовські суди протягом останніх 17 років кожні кілька місяців продовжують їх заморозку.

Згідно з даними розслідування, йдеться про частину з 200-250 млн дол., які пов'язують із Лазаренком і які були заморожені в декількох країнах за поданням США ще 2004 року.

У OCCRP зазначають, що рахунок з 30 млн дол. у колишньому литовському банку Hermis належав ліквідованому банку Лазаренка European Federal Credit Bank, а литовське відділення банку SEB 2000 року купило банк Hermis разом із цим рахунком.

У Генпрократурі розповіли, скільки хочуть повернути з украдених Лазаренком коштівУкраїна розраховує отримати $280 млн з коштів, незаконно виведених за кордон колишнім прем'єр-міністром України Павлом Лазаренком.

Нагадаємо, паралельно із судом над Павлом Лазаренком у Каліфорнії в американській столиці у 2004 році був розпочатий процес конфіскації його майна. Загалом американській системі правосуддя вдалося встановити, де зберігаються близько 250 млн дол., які були виведені з України корупційним шляхом і перебувають на рахунках в острівних державах Антигуа і Барбуда, Гернсі, а також у Литві, Ліхтенштейні та Швейцарії.

Два роки тому суд у Вашингтоні схвалив угоду, згідно з якою поділив 100 млн дол., які ховав у офшорах Лазаренко. Майже чверть суми мав отримати банк в острівній державі Антигуа і Барбуда, а 75 млн дол. – американський уряд.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал
Загрузка...