Будапештський меморандум підписували в нас, а всі ядерні держави дали гарантії – Великобританія, РФ і США в першу чергу. Франція і Китай були при цьому спостерігачами.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів політтехнолог Тарас Загородний, аналізуючи заяву Леоніда Кучми про недоцільність розширення переговорного формату в Мінську та участі в ньому США.
«США є головною державою, яка може давати будь-які зобов'язання та карати тих, хто ці зобов'язання порушив. В цій ситуації, якщо ми в глухому куті щодо «Мінська», логічно виходити зі США на якісь пропозиції та угоди», – аналізує Загородний.
«Показовою була ситуація з ОПЗ. Ніхто не хоче заходити в геополітично нестабільну країну з великими грошима», – нагадав він.
«Фактично, жоден пункт Мінських угод не виконується. Конфлікт перейшов у мляву стадію, обстріли тривають, а наші воїни й далі гинуть. Тому ми маємо розуміти, що і як далі робимо. Тим більше, з огляду на перевибори у Франції, Німеччині, де невідомо, хто прийде й що говоритиме далі», – пояснює Загородний.
У цьому ключі, наголосив він, безумовно, нам потрібно шукати різні формати, в тому числі й зі США.
Як повідомлялося раніше, представник України в Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кучма заявив про намір залишити переговорний процес.
Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко наполягає, що альтернативи Мінським домовленостям немає.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»