Україна порушила в Радбезі ООН грузинське питання

Читать на русском
Україна ініціювала в Раді безпеки ООН розгляд ситуації в Грузії в зв'язку з розміщенням РФ створити угруповання військ в Абхазії.

Українська делегація ініціювала в Раді безпеки ООН розгляд ситуації в Грузії в зв'язку з наміром РФ створити угруповання військ в Абхазії.

Про це повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на LB.ua.

«У зв'язку з підписанням президентом РФ закону про ратифікацію так званої Угоди з режимом Сухумі про створення об'єднаного угруповання військ, 6 грудня делегація України ініціювала розгляд в Раді Безпеки ООН ситуації в Грузії», - заявив постпред України в ООН Володимир Єльченко.

Україна в Радбезі ООН: що встиг дипломатичний десант Києва?У річницю обрання України непостійним членом Ради безпеки ООН «Слово і Діло» вирішило пригадати найважливіші здобутки вітчизняних дипломатів у цій організації.

За його словами, в ході консультацій українська та інші делегації засудили дії Росії, які є спробою легітимізувати незаконне розміщення російських військ на окупованій території Грузії. Також було підкреслено, що російська сторона грубо порушує свої міжнародні зобов'язання, зокрема відповідно до угоди про припинення вогню від 12 серпня 2008 року.

«Крім того, Україна закликала РФ вивести свої військові підрозділи з окупованої території Грузії для забезпечення створення міжнародних механізмів безпеки в Абхазії і Цхінвальському регіоні та відновлення територіальної цілісності Грузії», - пояснив український постпред.

«Українська делегація запропонувала членам Радбезу прийняти елементи для преси, що складалися з усього двох пропозицій: 1) Рада Безпеки розглянула ситуацію в Грузії і 2) члени Радбезу підтвердили повну підтримку суверенітету і територіальної цілісності Грузії в рамках її міжнародно визнаних кордонів. У той же час, російська делегація заблокувала таку пропозицію (елементи для преси приймаються в Раді Безпеки консенсусом), тим самим в черговий раз підтвердивши відсутність поваги до принципів Статуту ООН» - повідомив Володимир Єльченко.

Нагадаємо, у вересні Росія порушила міжнародне право і незаконно відкрила 21 виборчу дільницю на окупованих територіях Грузії на виборах в Державну думу.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал