Україна в Радбезі ООН: що встиг дипломатичний десант Києва?

Читать на русском

15 жовтня минув рік із моменту, коли Україна була обрана непостійним членом Ради безпеки ООН. Набуття повноважень українською делегацією датується 1 січня 2016 року. Триватиме членство нашої країни в цьому органі до 31 грудня 2017-го.

До цього Україна тричі була представлена в Раді безпеки Організації Об’єднаних Націй: у 1948-1949, 1984-1985 та в 2000-2001 роках.

Між тим, активність української делегації в ООН за останні роки доводить: ми не дарма отримали місце серед десяти найвпливовіших делегацій світу. Із 2014 року по сьогодні представниками України було скликано 26 засідань Ради безпеки ООН. Найбільше таких було в тому ж таки 2014-му – 17, 7 засідань Україна зібрала 2015 року, ще 2 – у 2016-му.

На жаль, усі резолюції, що могли би вплинути на долю нашої країни, блокувалися постійним членом Радбезу ООН – Росією, яка й сама за цей час стала ініціатором 5 засідань. Проте безуспішною дипломатичну війну України на полях Організації Об’єднаних Націй назвати не можна. До прикладу, 11 серпня цього року на відкритому засіданні РБ ООН усі члени органу, крім, ясна річ, Росії, висловилися на підтримку територіальної цілісності України й засудили анексію Криму. Саме завдяки твердій позиції в ООН Київ має сьогодні підстави вимагати санкцій проти РФ та розраховувати на допомогу міжнародних партнерів у війні на Донбасі як міжнародному, а не внутрішньому конфлікті.

Нагадаємо, з 1 січня 2017 року ООН отримає нового генерального секретаря. Ним обраний колишній прем’єр-міністр Португалії Антоніу Гуттеріш.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал