Виробництво пива в Україні обвалилося на чверть

Читать на русском
Від початку року українськими пивоварами було зварено 155,7 млн ​​дал пива, що на 6,7 відсотка менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Виробництво пива в жовтні поточного року (без урахування пива безалкогольного) скоротилося на 25,4% й склало 9,7 млн ​​дал.

Про це повідомляють BeerComments, передає «Слово і Діло».

За 10 місяців українськими пивоварами було зварено 155,7 млн ​​дал пива, що на 6,7% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

У річному вимірі можна припустити, що падіння виробництва складе до 8%.

Неймовірне падіння продемонстрували обсяги імпорту та експорту пива. Згідно з даними Держкомстату, минулого року було ввезено в Україну на 48,45% менше напою, обсяги експорту впали на 48,14%.

Акциз на пиво в Україні вже зрівнявся з європейськимСтавка акцизного збору на пиво в 2016 році досягла мінімального європейського рівня, хоча це й не входило в обов'язки України згідно з угодою про асоціацію з ЄС.

Середня ціна на напій, за даними Держкомстату, від початку року зросла на 10,46% до 10,13 грн/л. До середньої ціни виробника не закладено акциз, який із 1 січня 2016 року зріс до 2,48 грн/л, а також заробіток дистриб'юторів, рітейла, ПДВ і 5%-й податок із роздрібних продажів. У середньому, ціна на полиці за літр хмільного становить 24,80 грн/л.

Як повідомлялося раніше, виробництво горілки із вмістом спирту менш ніж 45,4% у вересні 2016 року зменшилося на 15,7% порівняно з відповідним місяцем 2015 року, склавши 1 млн 257 тис. дал. Виробництво пива за цей період знизилося на 12,1%.

Нагадаємо, що пивоварна компанія Carlsberg Ukraine почне поставки пива «Львівське» до Китайської Народної Республіки.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал