Верховна Рада узаконила споживче кредитування

Читать на русском
Закон спрямований на врегулювання споживчого кредитування. Зокрема, він передбачає нові норми оцінки платоспроможності позичальника, обов'язкове інформування про реальну процентну ставку кредиту та порядок погашення заборгованості.

Верховна Рада України ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект №2455 про споживче кредитування, регулювання у сфері якого синхронізується з європейськими практиками.

Відповідний законопроект підтримали 247 народних депутатів, передає «Слово і Діло» з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

«Цей законопроект імплементує європейські директиви, які ми копіюємо в наші законодавчі акти. Документ дає можливість нашим споживачам бути ефективно захищеними», – прокоментував документ під час його розгляду заступник голови парламентського комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Руслан Демчак.

Законопроект про споживче кредитування був ухваленй у першому читанні 9 грудня 2015 року.

Він спрямований на врегулювання споживчого кредитування й передбачає нові норми, згідно з якими кредитодавець буде зобов'язаний оцінювати кредитоспроможність споживача, а споживач буде поінформований про реальну (а не номінальну) відсоткову ставку, починаючи від реклами кредиту й закінчуючи укладанням договору.

Автори законопроекту пропонують також заборонити рекламу нульових процентних кредитів і кредитів без документального підтвердження фінансового становища позичальника.

НБУ спростив роботу ломбардам і кредитним спілкамНаціональний банк України зрівняв вимоги до класовості сейфів небанківських фінансових установ і комерційних банків.

Законопроект пропонує законодавчо закріпити обов'язок банку чи іншої фінансової установи проводити оцінку кредитоспроможності позичальника, врегулювати діяльність кредитних посередників, а також змінити черговість погашення вимог за договором про споживчий кредит: у першу чергу виплачуватиметься сума простроченого боргу, в другу – поточні платежі тіла кредиту та відсотки, в третю – суми штрафних санкцій (згідно з чинною редакцією Цивільного кодексу України, основна сума боргу сплачується в третю чергу, а штрафні санкції – в другу).

Як повідомлялося раніше, внутрішньодержавна платіжна система України, яку запустять до кінця 2016 року, дозволить 98,5% населення здійснювати весь спектр платежів, не звертаючись до банку, й із мінімальною комісією.

Нагадаємо, що в жовтні набув чинності закон України «Про фінансову реструктуризацію». Їм визначаються умови й порядок проведення процедури добровільної фінансової реструктуризації.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: