Банки скорочують заборгованість перед НБУ

Банки поступово скорочують заборгованість перед НБУ, зменшивши її на 13 відсотків за підсумками третього кварталу.

Боргове навантаження комерційних банків падає. Їхній борг перед НБУ в третьому кварталі знизився ще на 13% – із 32,25 млрд до 28 млрд грн.

Про це повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на Investfunds.

Скорочення заборгованості за кредитами рефінансування платоспроможних банків трактується в Нацбанку як одна з ознак оздоровлення банківської системи.

На початку третього кварталу лише десять зі 108 банків мали борги перед НБУ. До кінця кварталу два з них повністю розрахувалися: банк «Траст-капітал» повернув 1,3 млн грн, а «Банк Кредит Дніпро» – 267,75 млн грн.

«СЕТАМ» і ​​ProZorro об'єднали зусилля з продажу майна банків-банкрутівДержпідприємство «СЕТАМ» (Система електронних торгів арештованим майном) долучилося до багатостороннього меморандуму з реалізації активів неплатоспроможних банків, що буде базуватися на принципах системи ProZorro.

Із загального тренда вибиваються «Промінвестбанк» і «Південний», які збільшили борги перед НБУ на 7,2% і 13,6% – на 107,7 млн ​​грн і 68 млн грн відповідно. Динаміка заборгованості «Фортуна-банку» поки невідома – він не оприлюднив звітність.

Нагадаємо, що в серпні 2016 року чинні банки отримали прибуток на загальну суму 2,7 млрд грн, всього в прибуток вийшли 78 українських банків.

Раніше НБУ розширив перелік підстав для визнання банку проблемним.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...