МВФ назвав Україні умови для отримання четвертого траншу

Читать на русском
Для продовження фінансування МВФ Україні доведеться провести пенсійну реформу, оптимізувати систему виплат житлових субсидій та виробити механізм підвищення тарифів на газ та опалення.

Для отримання чергового, вже четвертого траншу від МВФ Україні необхідно провести пенсійну реформу, оптимізувати систему виплат житлових субсидій та виробити механізм підвищення тарифів на газ та опалення.

Про це йдеться у копії нової редакції меморандуму про співпрацю України з МВФ, передає «Слово і Діло».

У меморандумі міститься низка умов, так званих маяків, які фонд висунув Україні для отримання наступного траншу.

Значна частина нових вимог МВФ пов'язана з пенсійною реформою. Фонд вважає за необхідне консолідувати пенсійне законодавство, яке сьогодні складається з двох десятків окремих документів.

Україні необхідно в грудні 2016 року ухвалити закон, який би передбачав поступову зміну пенсійного віку. При цьому новий вік для виходу на пенсію не вказано. В цьому законі також слід передбачити скорочення підстав для дострокового виходу на пенсію та посилення підстав для отримання мінімальної пенсії.

У НБУ розповіли, на що піде третій транш МВФУ Національному банку України назвали сектори, куди буде направлений транш від Міжнародного валютного фонду.

Серед інших вимог до пенсійної реформи – встановлення єдиного принципу пенсійного забезпечення без надання пільг для будь-яких професій (крім військових), розширення бази для внесків у систему соціального забезпечення, встановлення справедливого податкового режиму для пенсій, забезпечення більш тісної зв'язки між пенсійними внесками та розміром пенсії, що має, в свою чергу, стимулювати громадян декларувати свої реальні доходи.

Крім того, передбачається, що фінансування різних категоріальних надбавок до трудових пенсій буде передано від Пенсійного фонду до держбюджету.

Крім того, передбачається скасування спецпенсій і створення умов для запровадження накопичувальної системи пенсій (на додаток до існуючої солідарної системи).

Ще однією вимогою є введення до кінця жовтня тимчасового механізму коригування тарифів на газ та опалення на щоквартальній основі, на випадок, якщо тарифи відхиляються від рівня повного покриття імпортної вартості газу на 10% або більше.

До кінця жовтня Кабінет міністрів повинен затвердити і опублікувати перелік держпідприємств, визначивши, які з них залишаться в держвласності, які буде приватизовано, а які ліквідовано. До кінця грудня має бути прийнято законодавчі зміни для більш прозорої приватизації.

Також до жовтня всі високопоставлені чиновники повинні подати електронні декларації про своє майно за 2015 рік, і до цих даних буде забезпечено вільний доступ на єдиному веб-сайті.

Нагадаємо, що Україна отримала третій транш Міжнародного валютного фонду в розмірі 1 мільярда доларів. Відповідне рішення було ухвалено 14 вересня на засіданні ради директорів Фонду.

Зазначимо, 16 вересня проект Державного бюджету на 2017 рік внесений у Верховну Раду.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал