ОБСЄ відмовилася стежити за виборами в Криму

ОБСЄ не буде представлена на виборчих дільницях виборів до Держдуми VII скликання в Криму, які пройдуть 18 вересня 2016 року.

Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ не буде спостерігати за ходом голосування до Державної Думи Російської Федерації в окупованому Криму.

Про це заявив глава місії БДІПЛ ОБСЄ Ян Петерсен у інтерв'ю газеті «Известия» в понеділок, передає «Слово і Діло».

«Всі регіони, вся Росія. Ті довгострокові спостерігачі, які були розподілені країною, мають спостерігати за всією вашою територією. Але оскільки ОБСЄ працює, ґрунтуючись на консенсусі всіх країн-членів, Крим не є частиною нашого спостереження», – заявив він.

«Про півострів в нашій доповіді нічого не буде», – додав він, відповідаючи на запитання, чи визнає місія результати виборів в Криму.

Порошенко вимагає допустити ОБСЄ в КримПрезидент України Петро Порошенко заявляє про необхідність посилення присутності спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ біля адмінграніци в Криму і вимоги від російської сторони допустити представників СММ до об'єктів на півострові.

Нагадаємо, що вибори жо Держдуми VII скликання пройдуть в єдиний день голосування, 18 вересня 2016 року, відповідно до ухваленого в 2014 році закону, що повертає змішану систему виборів до нижньої палати парламенту РФ.

Відповідно до закону, половина з 450 депутатів буде обиратися за партійними спискамии, а половина – за одномандатними округами. Крім того, згідно із законом, до парламенту наступного скликання пройдуть партії, які подолають 5-відсотковий бар'єр (замість 7-відсоткового до цього).

Як повідомлялося раніше, Рада безпеки Організації об'єднаних націй беззастережно підтвердила позицію територіальної цілісності України.

Посли країн «великої сімки» закликали Російську Федерацію припинити агресивні дії, спрямовані проти України.