ПАРЄ не відновить Росії право голосу цього року – Кулеба

Читать на русском
ПАРЄ підготувала документ, в якому йдеться про те, що анексія Криму та військова інтервенція в східній Україні порушують міжнародне право та принципи Ради Європи, а ДНР і ЛНР є нелегітимними.

Парламентська асамблея Ради Європи одноголосно ухвалила проект доповіді депутата з Німеччини Марілуїзи Бек, згідно з яким підтверджуються ворожі дії РФ на території України, а також порушення прав людини в окупованому Криму та на Донбасі.

Про це пише на своїй сторінці в Facebook директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик із посиланням на слова постійного представника України при Раді Європи Дмитра Кулеби.

«Комітет з юридичних питань та прав людини ПАРЄ одноголосно ухвалив проект доповіді депутата з Німеччини Марілуїзи Бек на тему «Засоби правового захисту від порушень прав людини на українських територіях, що перебувають поза контролем української влади». І написано в цій доповіді щось таке, що явно підказує, що жодних підстав для повернення Росії немає, що вона як була агресором, так їм і залишилася», – передає слова постпреда експерт.

У документі йдеться про те, що ПАРЄ розцінює анексію Криму РФ і військову інтервенцію в східній Україні як таку, що порушує міжнародне право та принципи Ради Європи. «ДНР» і «ЛНР», створені, підтримувані та активно контрольовані РФ, не мають жодної легітимності з точки зору українського або міжнародного права.

У документі є низка рекомендацій, виконання яких допоможе відновити в правах делегацію Росії в організації.

Петро ПорошенкоНародний депутат України
Порошенко обіцяє в недалекому майбутньому повернути Крим УкраїніСказано 30 вересня 2015 р.Статус обіцянки: Не виконано

Влада РФ має сприяти незалежному спостереженню за ситуацією з правами людини на всій території України, що перебуває під російським ефективним контролем, включно з Кримом. РФ також має припинити репресії проти осіб, лояльних до української влади на всіх територіях, що перебувають під її ефективним контролем, включно з Кримом, і відновити права кримськотатарського співтовариства.

«Тепер проект має розглянути та ухвалити Парламентська асамблея в жовтні в Страсбурзі», – робить висновок Кулик.

Як повідомлялося раніше, в червні ПАРЄ видала резолюцію про зближення з Росією, після чого делегації України та Великобританії залишили зал узасідання на знак протесту.

Очільник МЗС України Павло Клімкін охарактеризував цей крок ПАРЄ як такий, що підриває авторитет Асамблеї.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал