Росіяни визнали українське громадянство сина Джемілєва

Міністерство внутрішніх справ Росії визнало сина народного депутата України Мустафи Джемілєва Хайсера громадянином України.
Хайсер Джемілєв

Міністерство внутрішніх справ визнало незаконно засудженого в Росії сина народного депутата та лідера кримсько-татарського народу Мустафи Джемілєва Хайсера громадянином України.

Про це у своєму Facebook написав адвокат українця Микола Полозов, передає «Слово і Діло».

«Більш ніж дворічна епопея з незаконними спробами нав'язування російського громадянства Хайсеру Джемілєву завершилася нашою беззастережною перемогою», – зазначив Полозов.

В оприлюдненому правозахисником документі з Міністерства внутрішніх справ РФ ідеться про те, що, оскільки Хайсер Джемілєв постійно не мешкав на території Криму чи Севастополя не визнаний громадянином Росії.

Росіяни вивезли з Криму та Донбасу більше тисячі українських в’язнів – правозахисницяПонад тисяча в’язнів тюрем на Донбасі та в Криму опинилися на території Російської Федерації, багато з них хочуть відбувати покарання в Україні.

«Враховуючи, що Джемілєв Х. М. станом на 14 березня 2014 року на території Республіки Крим чи на території м. Севастополя постійно не мешкав, громадянином РФ, відповідно з ч. 1 ст. 4 Федерального конституційного закону він не визнаний, подання ним заяви про зберігання ним громадянства, яке він має, не є необхідним», – зазначили в російському правоохоронному відомстві.

Як відомо, раніше Хайсера Джемілєва засудили за вбивство у травні 2013 року людини. Тоді Дніпровський суд Києва визначив йому міру покарання у вигляді 3 років та 8 місяців ув’язнення. Після анексії Криму за розслідування справи взялися російські слідчі, для чого Джемілєва-молодшого перевезли до Краснодарського краю, де його засудили вже до 5 років в’язниці.

Пізніше Верховний суд РФ скоротив цей строк до 3,5 років, наразі українець відбуває покарання в Астраханській колонії. Влітку 2014 року Хайсер Джемілєв написав відмову від прийняття російського громадянства, те ж саме він зробив повторно вже цього року, однак Росія на вимогу Європейського суду з прав людини видати засудженого Україні не відреагувала.

Нагадаємо, раніше Мустафа Джемілєв пояснив, навіщо РФ приєднала Крим до Південного федерального округу.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...