У Верховної Ради України практично не залишилося важелів впливу на діяльність Кабінету міністрів, що робить уряд неконтрольованим.
Про це розповіла народний депутат України від фракції «Самомопомочі» Наталія Веселова в інтерв'ю «Слову і Ділу».
«Проблема в тому, що виконавча влада у нас не робить того, що повинна робити. І, мабуть, це через те, що немає системи відповідальності виконавчої влади перед законодавчою», – вважає депутат Веселова.
За її словами, парламентарі минулого скликання зробили все для того, щоб нівелювати вплив Верховної Ради на уряд.
«Наші попередники дуже добре «почистили» регламент, згідно з яким була відповідальність центральних органів влади перед ВР. Зараз у нас немає таких повноважень – притягати до відповідальності міністерства», – пояснює Веселова.
Як приклад вона навела міністра соціальної політики Павла Розенка, який так і не надав звіт про виконану роботу перед відповідним комітетом ВР, секретарем якого є Наталія Веселова.
«Мій комітет – соціальної політики. Павла Розенка за рік ми бачили двічі, він навіть не прийшов представляти свій звіт. І він знав, що йому за це нічого не буде, він може ігнорувати комітет», – зазначає Веселова.
Нинішній стан української держави депутат охарактеризувала як «президентсько-прем'єрську республіку».
«Хоча в нас у Конституції написано, що в нас парламентсько-президентська республіка, але на практиці в нас президентсько-прем'єрська республіка. Двоє людей між собою про щось домовляються, двоє людей пропонують комусь якісь посади», – вважає Веселова.
Нагадаємо, що сьогодні стало відомо, хто з міністрів збереже свої портфелі, а також прізвища ймовірних кандидатів у міністри оновленого уряду.
Як зазначалося раніше, парламентарі вирішили сформувати новий склад Кабінету міністрів України шляхом проведення «праймеріз» у середовищі бізнес-асоціацій.
Повну версію інтерв’ю Наталії Веселової в рамках спецпроекту «Відповідальні» читайте за посиланням.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»