Вашингтон втомився від бездіяльності української влади – Пайфер

Читать на русском
Захід може просто прийти до висновку, що ситуацію в Україні неможливо виправити. На Заході все частіше будуть звучати питання: чому ми повинні витрачати свої ресурси для допомоги Україні, якщо в країні триває корупція і політична криза.

У Вашингтоні розчаровані повільним рухом реформ в Україні, а на Заході все частіше звучить невдоволення необхідністю надавати допомогу країні, де як і раніше панує корупція і політична криза.

Про це повідомив в інтерв'ю порталу «Хвиля» дипломат і співробітник наукового центру Brookings Institution, один із співавторів відомого «Будапештського меморандуму» від 1994 року, Стівен Пайфер

«На сьогоднішній день у Вашингтоні існує серйозне розчарування, як ходом реформ, так і незначним прогресом у боротьбі з корупцією», – каже Пайфер.

Що стосується підтримки Заходу, то їх терпіння добігає кінця. «Ще з часів президента Кучми в 1994 році Штати та ЄС сподівалися на швидкі реформи в Україні. Та ж ситуація тривала й за часів прем'єрства Ющенка в 1999-2001 роках. Потім Помаранчева революція та нові надії на поліпшення ситуації в Україні, які, на жаль, так і не виправдалися», – вважає Пайфер.

За його словами, сьогодні схожа картина. У підсумку Захід може просто дійти висновку, що ситуацію в Україні неможливо виправити. «Якщо Порошенко та Яценюк не реалізують гарантовані перед Заходом обіцянки, то на Заході все частіше звучатимуть запитання: чому ми повинні витрачати свої ресурси, час для допомоги Україні, якщо в країні триває корупція та політична криза?», – прогнозує дипломат.

Канада може надати Україні летальну зброюПредставники діаспори ведуть переговори про розвиток військового співробітництва між Канадою та Україною.

Водночас Пайфер упевнений, що Європі та США потрібен стабільний і передбачуваний партнер в особі України, всі зусилля влади повинні бути спрямовані на реформи, а також на європейську інтеграцію. Він також радить українській владі приділяти більше уваги внутрішнім ризикам у зв'язку з ростом недовіри серед простих українських громадян.

Раніше державний секретар США Джон Керрі зазначив, що у Вашингтоні «немає жодних ілюзій» щодо того, які труднощі мені доведеться долати.

Нагадаємо, що Вашингтон залишить санкції щодо окупованого Росією Криму доти, доки той не буде повернений Україні.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал