Народний депутат від «Блоку Петра Порошенко» Олексій Гончаренко вважає, що йому цілком до снаги очолити Міністерство охорони здоров'я України.
Про це він розповів у інтерв'ю «РБК-Україна», пише «Слово і Дело».
За його словами, він володіє достатнім досвідом і кваліфікацією для того, щоб керувати системою охорони здоров'я України, оскільки вже курирував цю сферу під час роботи заступником глави Одеської обласної ради.
«Мою кандидатуру підтримали близько 50 народних депутатів. Я маю вищу медичну освіту з відзнакою, досвід роботи як у практичній охороні здоров'я, так і у сфері його організації та контролю. Я як заступник голови облради курирував сферу охорони здоров'я в найбільшій області в країні – в Одеській. Напевно, враховуючи мій досвід та освіту, колеги й підтримали мою кандидатуру», – прокоментував ситуацію Гончаренко.
Квіташвілі: Богомолець – найнепрофесійніша людина в парламентіОлександр Квіташвілі заявив, що комітет охорони здоров'я йому не цікавий, оскільки не займається своєю справою.
Щодо першочергових кроків у якості керівника МОЗ, нардеп вважає, що в першу чергу потрібно, щоб Верховна Рада нарешті ухвалила запропонований Кабміном законопроект про реформу медичних установ. «Їх потрібно вже ухвалювати та впроваджувати норми, які проектами пропонуються, а саме: запровадити конкурсний відбір керівників медустанов, відійти від принципу фінансування медустанов за кількістю ліжко-місць, а перейти до фінансування надання конкретних послуг», – вважає нардеп.
Також нардеп збирається залучати в галузь приватний капітал. На його думку, бізнес, що інвестує, наприклад, у будівництво медичних закладів, повинен мати пільговий режим оподаткування.
«Тут не йдеться про приватизацію наявних медичних установ, а про те, щоб, наприклад, зробити пільговий режим з оподаткування для тих, хто буде будувати нові лікарні, центри надання медичних послуг. Цим шляхом пішли багато країн. І це ефективно. Державно-приватне партнерство необхідно впроваджувати в медичній сфері», – заявив Гончаренко.
Разом з тим, яким чином він, приміром, збирається впливати на Верховну Раду для ухвалення нею поданого Кабміном (у тому числі з ініціативи нинішнього керівництва МОЗ) законопроекту, Гончаренко не уточнив.
Нагадаємо, Олександр Квіташвілі написав заяву про відставку з посади міністра охорони здоров'я ще 2 липня 2015 року, проте парламент досі не прийняв заяву голови МОЗ.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»