Представник ЄС в Україні: місцева влада не вміє працювати без «відмашки» з Києва

Читать на русском
Керівник програм співпраці Представництва Європейського Союзу в Україні Беренд де Гроот констатує, що місцева влада в країні часто не здатна до самостійних рішень у питанні розподілу бюджетних коштів та реалізації проектів розвитку.
Беренд де ГроотФото: "РБК-Україна"

Керівник програм співпраці Представництва Європейського Союзу в Україні Беренд де Гроот констатує, що місцева влада в країні часто не здатна до самостійних рішень у питанні розподілу бюджетних коштів та реалізації проектів розвитку.

Про це Гроот, який займається роз'яснювальною роботою щодо децентралізації в регіонах України, розповів в інтерв'ю «РБК-Україна», передає «Слово і Діло».

«Люди на місцевому рівні сильно налякані. Вони будуть навмисно відкладати й гальмувати прийняття рішень, тому що не звикли працювати без «відмашки» зверху. А успішне освоєння грошей із Фонду, які виділяються на фінансування конкретного проекту, дає впевненість і надійність. Надійність для потенційних інвесторів вкладати гроші саме в цю громаду, яка ефективно освоїла гроші», – розповідає Гроот.

При цьому єврочиновник відзначає, що багато місцевих керівників дійсно мають дуже слабке поняття про самостійне складанні проектів регіонального розвитку для отримання грошей зі спеціалізованого державного Фонду. Нерідко для їх розробки потрібна допомога фахівців ззовні. На думку Гроота, це відбувається через нестачу досвіду.

«На європейському рівні, наприклад, є регіональні фонди, які підтримують регіони, що «відстають». Те ж зараз створюється і в Україні. І в цьому процесі спостерігається згуртованість центральної та місцевих влад... Якість проектів, які надходять до Фонду, невисока. Іноді разом з українськими експертами нам доводилося сідати і, як то кажуть, в операційному режимі доводити ці проекти до ладу, щоб місцева влада змогла отримати фінансування», – відзначає глава програм співпраці Представництва ЄС в Україні.

Нагадаємо, 17 грудня спікер Верховної Ради Володимир Гройсман заявив, що запропонований Кабінетом міністрів проект Бюджету на 2016 рік нівелює досягнення в галузі децентралізації влади, яких уже домоглася Україна.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал