Україна отримала кредит від Євросоюзу на розвиток енергетики

Читать на русском
Європейський Союз виділив Україні перший транш у розмірі €5 млн у рамках програми «Підтримка впровадження енергетичної стратегії України». Загальний бюджет програми становить €45 млн.

Європейський Союз виділив Україні перший транш у розмірі €5 млн у рамках програми «Підтримка впровадження енергетичної стратегії України». Загальний бюджет програми становить €45 млн.

Про це повідомили в прес-службі ЄС в Україні, передає «Слово і Діло» з посиланням на «УНН».

«Програма допоможе Україні зменшити рівень забруднення довкілля, пов’язаного з виробництвом електроенергії, а також реформувати ринок електроенергії та покращити якість нафтопродуктів. Програма також підтримуватиме облаштування сховищ для нафти та нафтопродуктів», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що загальною метою програми ЄС є підтримка енергетичних потреб економіки та суспільства України безпечним, ефективним і ощадним шляхом, а також підтримка України у виконанні своїх зобов’язань в рамках Угоди про заснування Енергетичного Співтовариства, які також передбачає Угода про асоціацію/ГВЗВТ.

«Перший транш у рамках цієї програми є визнанням того, що Україна рухається в правильному напрямку реформування енергетичного сектору. Ми наполегливо заохочуємо до подальших кроків, зокрема до ухвалення закону про регулятора, ринок електроенергії, низки законів про енергоефективність, а також ухвалення рішень щодо розподілу функцій «Нафтогазу». ЄС рішуче продовжуватиме підтримувати реформи України в енергетичному секторі», – заявив голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський.

У прес-службі відомства зазначили, що наступні транші будуть надані у відповідності до виконання певних умов, зокрема за показниками результативності у 2015-2017 роках. Оскільки енергетична стратегія України є орієнтиром програми, наступні транші ЄС будуть надані за умови ухвалення нової/переглянутої енергетичної стратегії, яка відповідатиме зобов’язанням ЄС у рамках Угоди про асоціацію/ГВЗВТ та Угоди про заснування Енергетичного Співтовариства.

Нагадаємо, раніше Президент України Петро Порошенко заявив, що з Польщею досягнуто домовленостей про відкриття кредитної лінії на €1 млрд.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал