Авіаційні обмеження завдали «Украероруху» 70% збитків

Читать на русском
З моменту початку конфлікту на сході України державне підприємство «Украерорух», що займається обслуговуванням повітряного простору України, втратило близько 70% своїх доходів.
Дмитро Бабейчук

З моменту початку конфлікту на сході України державне підприємство «Украерорух», що займається обслуговуванням повітряного простору України, втратило близько 70% своїх доходів.

Про це в інтерв'ю «РБК-Україна» повідомив директор підприємства Дмитро Бабейчук, інформує «Слово і Діло».

За словами Бабейчука, на даний момент кількість суден, яким підприємство надає аеронавігаційні послуги, знизилося приблизно до рівня 2002 року.

«Це так званий відкладений ефект – наслідки подій 2014 року: тимчасова окупація АР Крим, внаслідок чого ми закрили повітряний простір над півостровом, катастрофа «Боїнга» Малайзійських авіаліній, що призвела до запровадження заборони на здійснення польотів над зоною АТО та буферною зоною. В сукупності ці заборони призвели до падіння повітряного руху над Україною на 55-60% і доходів «Украероруху» – на 70% », – констатував він.

Якщо говорити конкретно про збитки України від відмови співпраці з Росією, то мова йде про суму в 30-35 млн євро на рік, говорить Бабейчук. Сюди входять втрати від часткової заборони транзитних польотів російських авіакомпаній в Болгарію, Туреччину, Єгипет, Грецію та Ізраїль, що діяли з серпня 2014 року, і взаємного припинення прямого авіасполучення між Україною і Росією, а також транзиту російських судів над територією нашої країни в 2015 році.

Нагадаємо, транзит російських авіакомпаній над територією України був заборонений у зв'язку з рішенням Кабміну з 26 листопада.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал