Сироїд: Жебрівський не має права переносити вибори на Донеччині

Віце-спікер парламенту розкритикувала намір глави Донецької обласної військово-цивільної адміністрації перенести дату виборів в окремих районах регіону.

Голова обласної військово-цивільної адміністрації не має права переносити дату виборів у окремо взятому регіоні, оскільки повноваження для цього має лише Верховна Рада.

Про це віце-спікер парламенту Оксана Сироїд заявила в ефірі телеканалу «112 Україна», передає «Слово і Діло».

Коментуючи рішення глави Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського провести вибори в частині підконтрольної йому території Донецької області 29 листопада, Сироїд заявила, що в мирний час, згідно з Конституцією, перенести дату виборів в окремих населених пунктах чи районах не може навіть парламент.

Павло ЖебрівськийГолова Донецької обласної державної адміністрації
Жебрівський пообіцяв, що всі, хто буде порушувати виборче законодавство під час місцевих виборів будуть покараніСказано 17 серпня 2015 р.Статус обіцянки: Не виконано

Водночас вона зауважила, що таке рішення теоретично може бути прийняте по тих територіях, де діють військово-цивільні адміністрації – але, знову ж таки, лише депутатами Верховної Ради. Глава ВЦА може лише рекомендувати парламенту змінити дату виборів.

«Вибори можуть бути не проведені в умовах воєнного стану, вибори можуть бути не проведені, в принципі, там, де діють ВЦА, і дата у зв'язку з цим може бути перенесена, але зробити це може тільки Верховна Рада. Об'єднання громад жодним чином не є перешкодою для проведення виборів, тому що вибори об'єднаних громад і вибори в ті ради, які існують в межах нинішнього територіального устрою, – це дві різні історії. Можливо, голова ВЦА і може рекомендувати парламенту це рішення, але таке рішення може приймати лише парламент», – розповіла віце-спікер Ради.

Як відомо, 14 серпня Павло Жебрівський створив у Донецькій області 6 об'єднаних територіальних громад та призначив там вибори на 29 листопада.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...