Ложкін і Аваков з острахом чекають закінчення «київського відрядження» і повернення до Харкова – експерт

Віктор Небоженкополітолог

У «БПП» не поспішають називати кандидатів у мери Харкова, щоб Добкін і Кернес не влаштували йому складне життя.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів політолог, директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко аналізуючи, що «БПП» все ще займається пошуками належної кандидатури в конкуренти Геннадію Кернесу на виборах мера в Харкові.

«Харків належить тільки групі Кернеса та Добкіна, й усі інші там – тимчасові мешканці. Ложкін прекрасно розуміє, що колись йому доведеться повертатися, а Харків – це його місто, й він зацікавлений у тому, щоб там був лояльний йому мер. Добкін і Кернес дуже суперечливо ставляться до Ложкіна, тому він буде шукати заміну цим двом людям. Це в його інтересах. Те ж саме стосується Авакова. Закінчиться міліцейське «сафарі» та почнеться складне життя погано захищеного українського бізнесмена. Йому теж потрібен буде лояльний мер Харкова», – розповідає Небоженко.

Політолог переконаний, що в Харкові буде найбільш жорстка боротьба й Кернесу це місто не віддадуть. Все може дійти навіть до зняття його з виборчих перегонів.

«Два яскравих політика – Ложкін і Аваков – з острахом вже думають, коли закінчиться їхнє «київське щастя» і доведеться повертатись до Харкова. А не називають головного конкурента, тому що ніхто не хоче, щоб Добкін та Кернес влаштували складне життя цьому кандидату», – пояснює Віктор Небоженко.

Крім того, фахівець зазначив, що в Одесі переможе кандидат, який активно критикуватиме Саакашвілі, а в Дніпропетровську зіткнуться Коломойський і Порошенко, і Президент переможе. У Києві, якщо Президент візьме на себе шефство над виборчою кампанією, а він показав у Чернігові, що здатен розчавити будь-якого конкурента, всім кандидатам буде важко.

Нагадаємо, Генпрокуратура підозрює мера Харкова за трьома статтями Кримінального кодексу. Зокрема, його звинувачують у викраденні, тортурах і погрозі вбивством щодо активістів харківського Євромайдану.

26 липня 2015 року народний депутат України Антон Геращенко заявив, що до місцевих виборів судом не буде винесено обвинувального вироку меру Харкова Геннадію Кернесу.