В Раді зареєстрували законопроект про повну товарну блокаду окупованих територій

Читать на русском
Законотворці вирішили жорсткіше боротися з незаконною торгівлею з окупованими територіями, зареєструвавши у парламенті відповідний законопроект.
Фото: Радіо Свобода

Група народних депутатів на чолі з представником «Народного Фронту» Сергієм Висоцьким внесла на розгляд Верховної Ради законопроект про повну товарно-сировинну блокаду Криму та окупованої частини Донбасу.

Про це у своєму Facebook повідомив сам Висоцький, передає «Слово і Діло».

«На жаль, контрабандний трафік з окупованими територіями за останній рік став константою. Наявність величезної тіньового потоку вугілля, дизеля, бензину, продуктів харчування, госптоварів розкладає як наших солдатів, так і нашу економіку. Більше того, спільний розділ чорного налу між так званими «владою» так званих «ДНР-ЛНР», наявність економічних зв'язків з Кримом – все це розкладає і деяку частину української еліти», – констатував народний депутат.

У зв'язку з цим група народних обранців, серед яких – представники «Народного Фронту» Висоцький, Парубій, Лапін, Левус, Матківський та низка колег з інших фракцій та груп зареєстрували в парламенті законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» щодо посилення контролю за переміщенням осіб та вантажів (товарів) через тимчасово окуповану територію України».

Геннадій МоскальГолова Закарпатської обласної державної адміністрації
Москаль пообіцяв перекрити автомобільний рух із окупованими територіями, залишивши прохід тільки для пішоходівСказано 8 травня 2015 р.Статус обіцянки: Виконано

Таким чином, у разі прийняття закону, ввезення та вивезення вантажів та товарів на або з тимчасово окупованих територій буде заборонене. Виключення становитимуть гуманітарні вантажі – але тільки за умови супроводу їх представниками ОБСЄ, Червого Хреста чи Червоного Півмісяця.

Свої підписи під документом поставили 13 парламентарів.

Нагадаємо, 1 червня у Донецькій ОДА висловили пропозицію скасувати перепустки до зони АТО через їх недосконалість та складність отримання.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...