Обіцянка політика

  • Тимчасово виконуючий обов’язки Міністра закордонних справ України

Сибіга пообіцяв ініціювати додаткові обмеження для іноземців, які свідомо обрали воювати проти України у складі російської армії

3 квітня 2026 року міністр закордонних справ України Андрій Сибіга пообіцяв ініціювати додаткові обмеження, зокрема санкційні та візові, для іноземців, які свідомо обрали воювати проти України у складі російської армії.
У процесі
Сказано 3 квітня 2026 р.
Контроль виконання через 9 днiв.

Джерело

  • https://www.facebook.com/100050711722604/posts/1489184069448636/?app=fbl
  • https://t.me/Ukraine_MFA/9286
  • https://www.eurointegration.com.ua/news/2026/07/14/7241631/
  • https://www.ukrinform.ua/rubric-ato/4147184-vlasuk-21j-paket-sankcij-es-uperse-vvodit-zaboronu-na-vizd-dla-rosijskih-kombatantiv.html
  • https://suspilne.media/1362596-u-zovtni-evrosouz-moze-ostatocno-shvaliti-zaboronu-na-vizd-dla-rosijskih-kombatantiv-posadovec-evrokomisii/

Результат

У липні 2026 року Рада ЄС схвалила 21-й пакет санкцій, який заклав правову основу для запровадження заборони на в'їзд до Євросоюзу російським комбатантам, що брали або беруть участь у війні проти України. За словами уповноваженого Президента з питань санкційної політики Владислава Власюка, значна частка пропозицій у цьому пакеті є результатом роботи української команди.

Водночас остаточне рішення ще потребує доопрацювання механізму застосування, зокрема узгодження його з візовими та Шенгенськими правилами, а також визначення критеріїв доказової бази. За інформацією посадовця Європейської комісії, яку він надав Суспільному на умовах анонімності, остаточне затвердження заборони очікується не пізніше жовтня 2026 року після завершення роботи над її практичною імплементацією. Відтак обіцянка продовжує перебувати у процесі виконання.