Обіцянка політика

  • Народний депутат України
  • Співголова депутатської фракції "Опозиційна платформа - За життя"
  • Член Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції окупованих територій, нац. меншин і міжнаціональних відносин

В Україні зберігатимуть лише свої ядерні відходи

Міністр палива і енергетики України Юрій Бойко запевнив, що проект по будівництву в нашій країні сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП) розрахований лише для зберігання відходів українських атомних станцій.
Архів
Сказано 18 січня 2007 р.

Джерело

  • http://www.obozrevatel.com.ua/news/2007/1/18/152479.htm
  • http://www.chnpp.gov.ua/articles.php?lng=ru&pg=77
  • http://censor.net.ua/news/199030/yanukovich_dal_dobro_na_postroyiku_hranilischa_yadernyh_othodov_v_kievskoyi_oblasti
  • Лист В.о. Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Д.Бобра від 19 жовтня 2012 року
  • http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/4384-17

Результат

Обіцянку переведено в архів, оскільки в 2007 - 2013 роках сховище відпрацьованого ядерного палива (СВЯП) так і не було збудовано. 27 лютого 2014 року Верховна Рада затвердила новий уряд на чолі з Арсенієм Яценюком. Зауважимо, що в Державному агентстві з управління зоною відчуження 19 жовтня 2012 року поінформували проект "Слово і Діло"про те, що наразі відомство проводить консультації з "Енергоатомом" щодо виділення в оренду земельної ділянки в зоні відчуження для будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР. Крім того, у відомстві повідомили, що на цьому сховищі буде зберігатись відпрацьоване ядерне паливо лише з енергоблоків українських АЕС, крім Запорізької, оскільки остання має власне сховище.

Нагадаємо, що в березні 2012 року президент Віктор Янукович підписав закон "Про поводження з відпрацьованим ядерним паливом щодо розміщення, проектування та будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій", яким передбачено зберігання на СВЯП відпрацьованого ядерного палива лише вітчизняних атомних електростанцій.