Обіцянка політика

Після початку повномасштабної війни, яку розв’язала рф проти України, моніторинг виконання обіцянок тимчасово зупинено
  • Народний депутат України
  • Перший заступник Голови Верховної Ради України

Корнієнко у передвиборчій програмі обіцяє провести аудит системи соціального забезпечення

19 червня 2019 року на сайті ЦВК була зареєстрована передвиборча програма політичної партії "Слуга народу", за списком якої йшов кандидат в народні депутати з обіцянкою провести аудит системи соціального забезпечення.
Не виконано
Сказано 19 червня 2019 р.

Джерело

  • https://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2019/wp502pt001f01=919pf7171=403.html
  • https://ua.interfax.com.ua/news/interview/668814.html
  • Лист Мінсоцполітики
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc2_5_1_J?ses=10010&num_s=2&num=&date1=&date2=&name_zp=&av_nd=&prof_kom=0&is_gol_kom=0&dep_fr=3025&stan_zp=0&date3=&is_zakon=0&n_act=&gneu_decision_present=&sub_zak=0&type_doc=0&type_zp=0&vid_zp=0&edition_zp=0&is_urgent=0&ur_rubr=0&sort=0&out_type=&id=

Результат

8 липня 2020 року Міністерство соціальної політики відповіло, що з 25.05.2020 року Рахунковою палатою розпочато проведення попереднього вивчення об’єкта та предмета контрольного заходу в Міністерстві соціальної політики в рамках аналізу системи загальнообов’язкового державного пенсійного і соціального страхування та соціального захисту населення. Контрольний захід (аудит) здійснювався за допомогою засобів дистанційного зв’язку, без здійснення персональних контактів членів контрольної групи з уповноваженими посадовими особами об’єкта контролю та без відвідування приміщень об’єкта контролю.

15 червня 2020 року Міністр соціальної політики Марина Лазебна дала інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна", де вона коментувала ситуацію щодо прожиткового мінімуму: "Ми провели аудит – у 40 законах виплати, штрафи, надбавки тощо прив’язані до прожиткового мінімуму. І відповідно, якщо говорити про його підвищення, наприклад, з 2 тис. грн до 4 тис. грн, то і всі надбавки і доплати потрібно збільшувати".

У цьому ж інтервю її запитали: "Чи проводився аудит пільг і допомоги? Чи є намір перегляду певних виплат?" Лазебна відповіла так: "Ми проводимо аудит, перевіряємо, будемо впорядковувати. Але, наголошую, що пільги, скажімо, АТОшникам, чорнобильцям та іншім вразливим категоріям переглядатися не будуть. Ми тільки хочемо впорядкувати та переглянути програми де є зловживання. Поки що не буду конкретизувати, але є певні програми, які створювалися з хорошими намірами і для позитивного ефекту, але, насправді, час показав, що там є маніпулювання".

За інформацією міністерства соціальної політики від 16 червня 2021 року аудит системи соціального забезпечення за період з вересня 2019 року по травень 2021 року не проводився. Стратегічні та операційні плани діяльності з внутрішнього аудиту міністерства соціальної політики, що затверджені 27 травня 2021 року також не передбачають проведення аудиту. Депутати фракції "Слуга народу" не вносили законодавчих ініціатив для реалізації передвиборчої обіцянки у цьому напрямку. Враховуючи той факт, що аудит проведено не було і відповідне його проведення не планується, програмна обіцянка членів депутатської фракції "Слуга народу" вважається "не виконаною". Статус обіцянки може бути змінений, якщо депутатам вдасться добитись проведення аудиту системи соціального забезпечення до закінчення повноважень ВРУ 9 скликання.