Обіцянка політика

Після початку повномасштабної війни, яку розв’язала рф проти України, моніторинг виконання обіцянок тимчасово зупинено
  • Народний депутат України
  • Член депутатської фракції "Слуга народу"
  • Член Комітету з питань цифрової трансформації

Васильєв у передвиборчій програмі пообіцяв, що засуджені за корупцію отримають конфіскацію майна та довічну заборону обіймати державні посади

20 червня 2019 року на сайті ЦВК була зареєстрована передвиборча програма Ігоря Васильєва з обіцянкою, що засуджені за корупцію отримають конфіскацію майна та довічну заборону обіймати державні посади.
Не виконано
Сказано 20 червня 2019 р.

Джерело

  • https://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2019/wp407pt001f01=919pf7201=21167.html
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=1442
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/pt2/reports.dep2?PERSON=21002&SKL=10

Результат

Обіцянка отримує статус "не виконано", оскільки законодавчо врегульованої заборони щодо обіймання державних посад засудженими за корупцію немає, а також народний депутат не вносив відповідних ініціатив на розгляд Верховної Ради.

31 жовтня 2019 року в парламенті прийняли законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів № 1031".

Згідно із законопроектом, механізм цивільної конфіскації майна, якщо сумнівні доходи чиновника коштують більше, ніж його законні доходи, починаючи з 1 млн грн. цивільна конфіскація і кримінальна відповідальність – буде доступний тільки НАБУ, САП і ВАКС. Проте законопроект не передбачає заборону обіймати державні посади.

Також станом на 16 березня 2021 року за даними сайту ВРУ народний депутат не вносив відповідних законодавчих ініціатив, які б передбачали заборону засудженим за корупцію обіймати державні посади довічно.